گروه: تور
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
اشتغال پیوسته در جم پیشرفت می یابد/نگاه مخصوص به حوزه گردشگری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، فتح الله نوروزی صبح پنجشنبه در جلسه هم اندیشی با شوراهای شهرستان جم با اظهار اینکه شوراها امین دولت در شهرها و روستاها می باشند، اظهار داشت: تمام شبانه روز مهیا پاسخگویی به شوراها و شهرداران و دهیاران شهرستان هستم. وی افزود: در حوزه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، فتح الله نوروزی صبح پنجشنبه در جلسه هم اندیشی با شوراهای شهرستان جم با اظهار اینکه شوراها امین دولت در شهرها و روستاها می باشند، اظهار داشت: تمام شبانه روز مهیا پاسخگویی به شوراها و شهرداران و دهیاران شهرستان هستم.

وی افزود: در حوزه اشتغال پیوسته اقدامات مطلوبی از سوی دولت در شهرها و روستاها در حال انجام هست.

نوروزی دنبال کرد: حجمی را دولت تدبیر و امید شکل می دهد و در بحث توجه به اشتغال که از این حجم لازم هست به مطلوبی استفاده کنیم و دهیاران و شوراها در روستاها دقت لازم در این زمینه دارا باشند.

لزوم جذب سرمایه گذار

فرماندار جم تاکید کرد: پیشرفت شهرستان جم به نسبت شهرستان های دیگر زیادتر هست برای اینکه این رشد متوازن شکل بگیرد هیچ عازم نداریم جز اینکه سرمایه گذار بیاوریم تا در پیشرفت شهرستان به ما مساعدت کند.

فرماندار جم ابراز داشت: امروز لازم هست به کیفیت زندگانی مردم و بحث تخصص های زندگانی در شهرها و روستاها توجه کنیم.

شهر شدن بهارستان

فرماندار جم گفت:  یک جا اگر بخواهم نمره مثبت به پالایشگاه فجر بدهم جاده جم – پالایشگاه – ریز هست. صاحبان زمین لازم هست همراهیشان را در اعمال این پروژه زیادتر کنند شوراها مساعدت کنند. جاده جم پالایشگاه بعد از احداث به راهداری واگذار می گردد.

اجرای مرحله سوم آبخیزداری

فرماندار جم با اشاره بازبینی طرحهای هادی گفت: بصورت سالانه در کمیته برنامه ریزی مصوب می کنیم اما با توجه به تعداد بسیار روستاها طبق اولویت بندی بخشداران انجام می گردد.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: در بحث سندهای ثبتی روستاها حوادث مطلوبی افتاد در حال دنبال کنندهی هستیم که بتوانیم این مبحث را به مطلوبی دارا باشیم.

اختصاص ۶.۸ میلیارد تومان برای آسفالت راه سرچشمه

۵

فرماندار جم گفت: راه جم – فیروزآباد هم دنبال کنندهی هایی داشتیم که امید داریم این را هم بتوانیم دارا باشیم. از زمانی که بعنوان اولویت شهرستان طرح شده تاکنون سه بازدید داشتیم.

وی اضافه کرد: طرح شهر ریز خیلی دنبال کنندهی گردید دوباره هم دنبال کنندهی می کنیم

تخصیص بودجه مدرسه ها نفت

نخستین نامه ای که به استاندار بوشهر زدیم همین راه های مواصلاتی برای دنبال کنندهی مبحث بود.

فرماندار جم در ادامه به بحث آمایش سرزمینی پرداخت و گفت: جلسهی با حضور شوراها و فرهیختگان شهرستان برگزار گردید و نکته هایی مطرح گردید دوباره هم مبحث را دنبال کنندهی می کنیم.

احداث ۱۲۰ کلاس درس در جم

نوروزی با اظهار اینکه در بحث پروژه های روستایی از مکان اعتبارات وزارت نفت شهرستان جم به مطلوبی دیده گردید گفت: روستاهایی می باشند که عازم پیدا می کنیم از اعتبارات استفاده کنند اگر وزارت نفت برای تعلق ارزش به روستاهای باقی مانده معیت نکرد حتما در کمیته برنامه ریزی مساعدت می کنم.

فرماندار جم ابراز امیدواری کرد: وضع فضای تعلیمی در شهرستان را خیلی خوب تر کردیم؛ دولت تدبیر و امید این افتخار را دارد که ۱۲۰ کلاس درس را با معیت خانم الماسی در شهرستان جم یا تمام شده یا در حال اتمام هست یا کلنگ زنی شده هست.

ریاست شورای اداری جم در قسمت دیگری از گفت وگو های خود اظهار داشت: بحثی مطرح بود که به چه سبب شورای سیاست هایی پتروشیمی ها در شهر ریز یا انارستان پروژه تعلیمی ایجاد نمی کند. وی اضافه کرد: پتروشیمی قصد داشت در شهرک پردیس دو تا مجتمع تعلیمی احداث کند که به اتفاق خانم الماسی در شورای سیاست هایی پتروشیمی ها شرکت نمودیم و با توجه به اینکه نیروهای پتروشیمی یا در شهر جم ساکن اند یا در شهرک پردیس، مسئولان پتروشیمی پذیرفتند منحصرا در شهر جم بسازند.

این مسئول  گفت: بحث سنگ شکن ها دنبال کننده هستم و امید داریم بتوانیم نگاه مردم حول این مبحث تهیه کنیم

اختصاص ارزش برای تکمیل بوستان های امید

وی اظهار داشت:برای تعریض راه حرمیک پول گذاشتیم؛ تعلیم دهیاران را در برنامه ریزی موردنظر قرار می دهیم

طاقو و غربه برق دار می شوند

ریاست شورای اداری جم ابراز امیدواری کرد: خیلی خوشحالم که از ۹ نفر سخنران شورایی، ۳ نفر در بحث گردشگری گفت وگو کردند و این ستودنی هست.

وی اضافه کرد: لازم هست کوشش کنیم نگاه خوابگاهی از شهرستان جم حذف گردد و هدف گردشگری گردد.

فرماندار جم تاکید کرد: در وام های اشتغال روستایی به حوزه گردشگری توجه گردد اضافه کرد: برق دهاتی طاقو در پروژه برق هفت چاه انجام می گردد.