گروه: مسافرت
تاریخ: ۲:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷

خبرگزاری تسنیم: “فرانک والتر اشتاین مایر”، رئیس جمهور آلمان در ۲۵ اکتبر ( سوم آبان ماه) به مسکو سفر می‌رود و در آنجا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دیدار می کند. این خبر را دفتر ریاست جمهوری آلمان امروز ( دوشنبه) اعلام کرده است. “یوآخیم گاوک”، سلف “اشتاین مایر”، در دوران پنج ساله […]

خبرگزاری تسنیم: “فرانک والتر اشتاین مایر”، رئیس جمهور آلمان در ۲۵ اکتبر ( سوم آبان ماه) به مسکو سفر می‌رود و در آنجا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دیدار می کند. این خبر را دفتر ریاست جمهوری آلمان امروز ( دوشنبه) اعلام کرده است.

“یوآخیم گاوک”، سلف “اشتاین مایر”، در دوران پنج ساله ریاست جمهوری خود هرگز به مسکو سفر نکرده بود. “کریستین وولف”، آخرین رئیس جمهور آلمان بود که در سال ۲۰۱۰ به مسکو سفر کرده بود.

این دیدار اشتاین مایر می تواند نشانه مثبتی برای روابط متشنج شده اخیر دو کشور باشد. اختلافات اروپا و روسیه در مسئله اوکراین و الحاق کریمه به روسیه مناسبات بین دو کشور را به شدت تیره و تار کرده بود.

مسکو نیز خبر سفر اشتاین مایر به روسیه را تایید کرده و سخنگوی کرملین در این باره گفت که ما به دعوت پوتین منتظر دیدار آقای اشتاین مایر هستیم. آقای اشتاین مایر از تخصص بالایی در روابط دو جانبه و در تمام مسائل منطقه ای و جهانی برخوردار است. بنابراین

مبادله دیدگاه های گسترده در این دیدار انتظار می رود.

بر اساس اطلاعات دفتر ریاست جمهوری آلمان، “اشتاین مایر” در مسکو همچنین می خواهد با سازمان حقوق بشر “مموریال” گفت وگو کرده و همچنین با “میخائیل گورباچوف”، رئیس جمهور شوروی سابق و برنده جایزه صلح نوبل دیدار کند.

اشتاین مایر در سمت وزارت امور خارجه نیز در آگوست سال ۲۰۱۶ به روسیه سفر کرده بود.

سفر اشتاین مایر به مسکو برای پوتین فرصتی است تا در دورانی که صدر اعظم آلمان به دلیل اشتغال به ساختن دولت ائتلافی جدید کم تر در زمینه بین المللی فعال است مناسبات بلند پایه با آلمان را در پیش گیرد.