گروه: اخبار
تاریخ: ۱۳:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
اسماعیل هنیه از شروع انتفاضه  برای آزادی قدس و کرانه باختری خبر داد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اسماعیل هنیه ریاست دفتر سیاسی حماس در اظهارات خود در پی به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد جریان صلح و ساز مُرد و وب رای همیشه کنار رفت. ریاست دفتر سیاسی حماس اضافه کرد تصمیم ایالات متحده در آستانه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اسماعیل هنیه ریاست دفتر سیاسی حماس در اظهارات خود در پی به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد جریان صلح و ساز مُرد و وب رای همیشه کنار رفت.

ریاست دفتر سیاسی حماس اضافه کرد تصمیم ایالات متحده در آستانه سالروز انتفاضه سنگ (انتفاضه اول فلسطین در سال ۱۹۸۷) اعلام می‌شود و هیچ انتفاضه‌ای در فلسطین شکل نگرفته جز اینکه در رابطه با قدس بوده هست. 

  وی تبیین کرد: ما خواستار ترسیم سیاست‌ها و سیاست های برای مبارزه با توطئه‌های تازه بر علیه قدس و فلسطین هستیم.

هنیه عنوان کرد: قدس واحد هست و شرقی و غربی ندارد ، لکن شهری فلسطینی، عربی و اسلامی و پایتخت دولت فلسطین هست. 

وی پس از ان عنوان کرد: منحصرا با انتفاضه تازه می‌توان با سیاست رژیم اسرائیلیی مورد پشتیبانی ایالات متحده مبارزه کرد و ما در زمینه یک انتفاضه تازه کار خواهیم کرد. 

وی عنوان کرد: تصمیم ایالات متحده، اعلام نبرد بر علیه ملت ما در مقدس‌ترین مقدسات اسلامی و مسیحی هست.

 

رئیس دفتر سیاسی حماس عنوان کرد اگر تعرض به قدس و یهودی شمردن آن برپایی یک جلسه عربی را نطلبد پس این جلسه کی برگزار خواهد شد؟!

وی پس از ان تبیین کرد: فردا روز عصبانیت و شروع تحرکات وسیع برای انتفاضه‌ای به نام انتفاضه آزادی قدس و کرانه باختری (انتفاضة حریة القدس والضفة)خواهد بود.

هنیه تبیین کرد: فردا لازم هست روز شروع انتفاضه ملت ما در مقابل رژیم اشغالگر باشد و ما به برتری و آزادسازی قدس و سرزمین خود ایمان داریم.