تاریخ: ۱۷:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۸

صراط: پس از واقع شدن زلزله غرب کشور، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ایران با حضور وسیع در منطقه های سانحه دیده، هم در امدادرسانی و هم در ساکن کردن زلزله زدگان، اموری قابل دقتی را انجام دادند. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از میزان، حضور مجدد فرماندهان کل ارتش و سپاه در […]

صراط: پس از واقع شدن زلزله غرب کشور، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ایران با حضور وسیع در منطقه های سانحه دیده، هم در امدادرسانی و هم در ساکن کردن زلزله زدگان، اموری قابل دقتی را انجام دادند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از میزان، حضور مجدد فرماندهان کل ارتش و سپاه در منطقه های زلزله زده غرب کشوربه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، پس از واقع شدن زلزله (یکشنبه ۲۱ آبان ماه ماه) که منتج به مرگ و مجروح شدن شمار قابل دقتی از هموطنانمان در غرب کشور گردید، نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران ایران اعم از سپاه و ارتش با حضور وسیع در منطقه های سانحه دیده، هم در امدادرسانی و هم در ساکن کردن زلزله زدگان، اموری قابل دقتی را انجام دادند.

نصب ست حمام و سرویس بهداشتی سیار در تمام دهات های زلزله زده کرمانشاه

این در حالی هست که سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه صبح امروز در مورد آخرین اموری نیروی زمینی سپاه در امداد رسانی به سانحه دیدگان زلزله غرب کشور اظهار داشت: همانطور که روز گذشته وعده دادیم؛ تمام جایگاه ها آمادی ما آن چیزی که که از سرویس های بهداشتی داشتند برابر فرمان فرمانده نیروی زمینی سپاه به منطقه جابه جا کنند که نخستین محموله ست های حمام و سرویس بهداشتی سیار به منطقه رسید و یگان های مهندسی ساکن در نیروی زمینی سپاه در حال نصب این ست ها در دهات ها می باشند.

وی با اظهار اینکه تمام دهات های منطقه را به ست های حمام و سرویس بهداشتی سیار مجهز خواهیم کرد؛ اضافه کرد: همانطور که از مردم درخواست کردیم، خانواده های خیر با هم جمع گردند و برای زلزله زده گان کانکس خریداری کنند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با اظهار اینکه مردم زلزله زده در منطقه غرب کشور به والر و دستگاه های گرمایشی و تانکر آب احتیاج دارند؛ گفت: تمام دستگاه ها اعم از لشکری و کشوری برای مساعدت به زلزله زده گان یکدل شده اند.

سردار پورجمشیدیان با اظهار اینکه اموری دکتری مطلوبی برای مساعدت به زلزله زده گان انجام شده است؛ اهتمام کرد: تیم های بهداشت و معالجه ما هم در منطقه به سر می برند و به امداد رسانی مشغول می باشند.

با این حال فرمانده سپاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین حضور خود در منطقه غرب کشور از دهات های مرزی در حاشیه شهر سر پل ذهاب بازدید کرد.

این مطلبو از دست ندید!  مشارکت آموزش و پرورش با مافیای کنکور در نابود شدن طبیعت +فیلم

خدمت رسانی ۶ بیمارستان صحرایی از طریق بهداری نزسا در منطقه های زلزله زده

در همین ارتباط سردارسرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان معاون بهداری نیروی زمینی سپاه در مورد اموری انجام شده از طریق نیروی زمینی سپاه برای معالجه زلزله زدگان اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه شمار ۶ بیمارستان صحرایی را برای خدمت رسانی در منطقه ساکن کرده هست و بیمارستان امام حسین (ع) به عنوان کانون در منطقه در حال انجام وظیفه هست و توانسته با چیرهی مصدومین را مداوا کند.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه  در مورد شمار پزشکان اعزام شده به منطقه گفت: معاونت بهداری نیروی زمینی سپاه ۴۷۵ کادر معالجهی را با ۵ سورتی پرواز اعزام کرده هست.

سردار اخوان در مورد شمار آمبولانس های ساکن شده از طریق نیروی زمینی در منطقه گفت: معاونت بهداری نیروی زمینی سپاه ۴۷ آمبولانس را در منطقه ساکن کرده هست.

حضور مجدد فرمانده کل سپاه در منطقه زلزله زده غرب کشور

اما این انتهاء کار نبود و برپایه گفته سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول ارتباطات عمومی کل سپاه گفت، فرمانده سپاه پاسداران مجددا صبح امروز در منطقه غرب کشور حاضر گردید.

وی اضافه کرد: در پی شروع مراحل تازه عملیات امداد، خدمت رسانی و رسیدگی به وضع مردم زلزله زده غرب کشور، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای پی گیری جریان توسعه تصمیم های و اموری یگان های سپاه و بسیج صبح امروز (یکشنبه) وارد استان کرمانشاه گردید.

..

اعزام تیم های جسدیاب تیپ نوهد به غرب کشور

اما در کنار اموری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امداد رسانی به منطقه های زلزله زده غرب کشور ارتش جمهوری اسلامی ایران هم عهده دار وظیفه های گردید.

 
انجام ۶۰۰ سورتی پرواز هوانیروز در منطقه های زلزله زده

 امیر یوسف قربانی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به اموری امدادرسانی هوانیروز ارتش در جریان زلزله غرب کشور اظهار کرد: هوانیروز به محض واقع شدن زلزله به فرمان فرماندهی کل و فرماندهی نیروی زمینی ارتش، برنامه ریزی هایش را انجام داد و از صبح علی الطلوع روز دوشنبه (۲۲ آبان)، بالگرد های خود را به پرواز درآورد.

 
حضور مجدد فرمانده کل ارتش در منطقه های زلزله زده غرب کشور