گروه: ورزش
تاریخ: ۱۹:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
استقلال و اقتدار کنونی نظام اسلامی مرهون استقامت آزادگان است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: آزادگان مایه افتخار و عزت برای ایران اسلامی هستند و باید از این عزیزان به بهترین شکل ممکن تقدیر کرد. وی ضمن […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: آزادگان مایه افتخار و عزت برای ایران اسلامی هستند و باید از این عزیزان به بهترین شکل ممکن تقدیر کرد.

وی ضمن تبریک سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی بعد از سالهای استقامت و صبر، افزود: آزادگان، رنج ها و شکنجه های زندان های بعث را به جان خریدند تا استقلال کشور به خطر نیفتد.

امام جمعه سنندج با اشاره به لزوم رعایت احترام و شان آزادگان در هر شرایطی، یادآور شد: همگی باید قدردان ایثارگری ها و فدارکاری های آزادگان و ایثارگران بوده و برای تکریم آنان از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنان خود به آیه ۵۲ سوره اعراف اشاره کرد و افزود: خداوند در این آیه، به رحمت خود نسبت به بندگان اشاره کرده و قرآن را هدیه ای مبارک برای راهنمایی مردم عنوان می کند.

وی با بیان اینکه قرآن مجید، هادی و رحمت الهی برای اهل ایمان است، افزود: این کتاب آسمانی، ما را به سعادت دنیوی و اخروی رهنمون می کند و به همین دلیل باید ما آیات این کلام الهی را سرلوحه فعالیت های خود در زندگی قرار دهیم.

امام جمعه سنندج در ادامه به نزدیکی حلول ماه ذی الحجه اشاره کرد و گفت: کسانی که در ۹ روز اول این ماه روزه بگیرند، اجر بسیار بزرگی نصیبشان خواهد شد و همه ما به عنوان مسلمان باید به این مهم توجه داشته باشیم.

به گفته ماموستا خدایی، روزه گرفتن در ۱۰ روز اول ماه محرم، ۶ روز اول ماه شوال، ثوابش نسبت به سایر ایام سال بسیار بیشتر است و انتظار می رود که مردم مسلمان نسبت به آموزه های دینی با حساسیت ویژه ای برخورد داشته باشند.

وی خواستار ترویج آموزه های دینی در بین اقشار مختلف جامعه به عنوان یکی از نیازهای ضروری تاکید کرد و گفت: در راستای ترویج آموزه های دینی بعضی از اقشار از جمله علما و روحانیون وظایف و رسالت مهمی را برعهده دارند.

امام جمعه سنندج در پایان به وضعیت امنیت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز این امنیت و آرامش به برکت نظام اسلامی به دست آمده است و همه ما باید در راستای حفظ این امنیت و آرامش تلاش و کوشش داشته باشیم.