گروه: بلیط
تاریخ: ۴:۴۰ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

خبرگزاری تسنیم: امیر سلطانی، مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان درباره اعتصاب بازیکنان استقلال خوزستان گفت: باشگاه استقلال خوزستان با مشکلات عدیده ای رو به رو هست. حدود ۲، ۳ سال هست که این مشکلات وجود داشته و ما هم که ۲ ماه هست در استقلال خوزستان به سر می بریم، با مشکلاتی که از گذشته وجود داشته […]

خبرگزاری تسنیم: امیر سلطانی، مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان درباره اعتصاب بازیکنان استقلال خوزستان گفت: باشگاه استقلال خوزستان با مشکلات عدیده ای رو به رو هست. حدود ۲، ۳ سال هست که این مشکلات وجود داشته و ما هم که ۲ ماه هست در استقلال خوزستان به سر می بریم، با مشکلاتی که از گذشته وجود داشته دست به گریبان هستیم. مسلماً برای بهبود شرایط احتیاج به زمان داریم. در این مدت شبانه روز کوشش کردیم اما زمان می خواهیم و از آنجایی که مجموعه خصوصی هستیم احتیاج به پشتیبانی داریم.
وی دنبال کرد: بر طبق گفت وگو هایی که با عبدالله ویسی سرمربی تیم داشتیم به باشگاه پول تزریق کردیم، اما این باشگاه بدهی انباشته ای از ۳ سال پیش تاحالا داشته هست. استقلال خوزستان به بازیکنان، مربیان و کسانی که از گذشته کار می کردند، اورژانس و... بدهکار هست و ما یک تنه توان نداریم کاری از پیش ببریم.
مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان افزود: از استاندار خوزستان، وزیر ورزش و مدیرکل ورزش و جوان استان خوزستان می خواهم به ما کمک کنند. باشگاه مشکلات عدیده ای دارد و اگر به مدد ما که بخش خصوصی هستیم، نیایند ادامه کار برای مان بسیار دشوار می باشد. هدف ما خدمت به مردم خوزستان هست وگرنه با مشکلات اقتصادی که وجود دارد کمتر کسی در این شرایط حاضر هست در فوتبال فعالیت نماید.
سلطانی افزود: خواهش می کنم وزیر ورزش و جوانان نگاهی مخصوص به استقلال خوزستان داشته باشد. ما ملاقاتی با آقای سلطانی فر داشتیم و گفت وگو های خوبی هم رد و بدل گردید اما به فاز عملیاتی نرسید.
وی با انتقاد از سازمان لیگ و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: سازمان لیگ تمام طلب های ما را در قالب جریمه از ما کسر کرده و شرایط طوری شده که به جای طلبکار بودن به سازمان لیگ بدهکار شده ایم. از آنان خواستیم پول مان را بدهند اما مقابل ما لیستی گذاشتند که مضحک بود. کمیته انضباطی ما را جریمه می کند و سازمان لیگ نیز پول این جریمه ها را از طلب مان کسر کرده و می گوید شما بدهکار هستید و همین فهرست را مقابل ما قرار می دهند.
مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان  ادامه داد: کمیته انضباطی ما را در یک بازی ۶۵ میلیون تومان جریمه کرده هست، پیشنهاد من این هست که قسمت بازاریابی فدراسیون فوتبال را تعطیل و کمیته انضباطی را اسپانسر فدراسیون و تیم ملی کنند. دعا می کنم حق پخش را به ما ندهند چون که در این صورت ما را به علت گذر از چراغ قرمز هم جریمه می کنند. تیم ما خصوصی هست و با این کارها توان حضور در لیگ را نخواهیم داشت.
سلطانی در مورد اینکه این مورد ها را با مسئولین فدراسیون فوتبال من جمله تاج در میان گذاشته اند یا نه، تصریح نمود: گوش شنوایی ندارد و اهمیتی به این چیزها نمی دهند. ما در ایران منحصرا ۲ تیم پرسپولیس و استقلال و گاهی وقت ها تراکتورسازی را داریم و سایر تیم ها با اهمیت نیستند. مگر می گردد یک تیم را به علت یک بازی ۶۵ میلیون تومان جریمه کنند؟ در لیگ های معتبر دنیا هم که درآمدزایی می کنند و به صورت مثال از شبکه اسکای اسپورت ۱۱۵ میلیون پوند به باشگاه می رسد هم این مقدار جریمه را نمی بینید.
وی در مورد اینکه بازیکنان این تیم چند درصد مبالغ خود را دریافت نموده اند به تسنیم گفت: از ۶۰ درصد تا ۳۰ درصد متغیر هست و به سبب مواردی که اشاره کردم در پرداختی ها دچار مشکل شده ایم. مسئولین استان خوزستان نیز تنها وعده می دهند و به فاز عمل که می رسد اتفاق خاصی نمی افتد. در بازی با استقلال تهران ۳۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آمد اما هیئت فوتبال استان خوزستان گفت که ۸ هزار بلیت به فروش رسیده هست. مگر چنین چیزی احتمال دارد؟ به آنان گفتیم برای این بازی بیشتر از ۱۵ هزار بلیت به ما بدهید اما این کار را نکردند. در شهرآورد خوزستان بر طبق اعلام ناظر بازی ۳۱۰۰ تماشاگر در ورزشگاه حاضر هستند اما هیئت فوتبال استان گفت تنها ۸۰۰ بلیت به فروش رسیده هست.
مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان در مورد اینکه با این شرایط اعتصاب بازیکنان تا چه موقع ادامه خواهد داشت، افزود: دیروز با بازیکنان جلسه گذاشتم و به آنان گفتم شرایط خوبی از نظر مالی نداریم و من توان ندارم به شما کذب بگویم که پس از بازی با پرسپولیس پول می گیرید. اظهار کردم بخش خصوصی هستیم و احتیاج به مدد داریم و آنان هم اظهار کردند داعیه ندارند و توان ندارند با این شرایط تمرین کنند. با این وضع معلوم نیست اعتصاب بازیکنان تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.
سلطانی در مورد اینکه با این شرایط تکلیف ویسی چه خواهد گردید، عنوان نمود: باشگاه از ویسی پشتیبانی می کند و اگر او با توجه به شرایط موجود کناره گیری هم کند موافقت نخواهیم کرد، چون که تیم را خودش بسته هست. وقتی که ما به استقلال خوزستان رسیدیم تیم در رتبه شانزدهم جدول بود و تنها بازیکنی که پس از حضور ما مصدوم گردید آرام طبع بود و سایر مصدومان پیش از حضور ما هم عارضه دیده بودند.
وی علاوه بر این به مبحث شکایت از موسی کولیبالی اشاره نمود و گفت: او زیادتر از ۶۰ درصد دریافتی داشته اما ۲ هفته دیرتر از موعد قطعی به تمرین آمد و ما هم از او به فیفا شکایت نمودیم و این مبحث را پیگیری خواهیم کرد.
مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان در انتهاء گفت: باید به ما کمک گردد چون که اگر جز این باشد و در حالتی که وعده ها عملی نشود قید تیمداری را خواهیم زد.

این مطلبو از دست ندید!  اُپرای "هفت شهر عشق" سه شب دیگر تمدید گردید