استقرار متخصص ارتوپدی هفته آینده و چشم پزشک تا پایان امسال در گرمی/ خدمات بهداشتی و درمانی اهالی گرمی بهبود می یابد

0
اشتراک

استقرار متخصص ارتوپدی هفته آینده و چشم پزشک تا پایان امسال در گرمی/ خدمات بهداشتی و درمانی اهالی گرمی بهبود می یابد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سیفار،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به همراه معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل دربازدید ازارتقاء و بهبود وضعیت حوزه بهداشت و درمان شهرستان  گرمی گفت: مجوز راه اندازی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان ولایت گرمی و نیز مجوز احداث کلینیک تخصصی وساختمان پزشکان در محوطه بیمارستان ولایت اخذ شده و به بهره برداری می رسد.

 

وی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح تحول سلامت نزدیک ۹میلیارد تومان به حوزه سلامت در شهرستان گرمی اختصاص یافته، اظهار کرد: بیمارستان ولایت گرمی با دو جراح عمومی، یک متخصص زنان و زایمان، دو متخصص اطفال ، دو متخصص اعصاب و روان و یک نفر متخصص قلب و عروق ارائه خدمت می کنند که متخصص ارتوپدی هفته آینده و چشم پزشک هم تا پایان اسفند ماه امسال در این شهرستان مستقر خواهد شد.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل هم در این بازدید، گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت سهم پرداختی بیمار از هزینه‌های درمانی را به بیش از ۱۲ برابر کاهش داد.

 

نصیری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان گرمی  که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات بیمارستان ولایت  برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد افزیش سطح فعالیت جامعه پزشکی و خدماتی در مراکز بهداشتی و درمانی هتسیم چرا که حجم مراجعان افزایش یافته است.

 

وی با کمرشکن خواندن هزینه‌های درمانی قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: پس از اجرای طرح تحول سلامت شاهد افزایش چشمگیر خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان گرمی نیز هستیم اما کاستی هایی نیز در این خصوص اهالی مطرح می کنند که در تلاشیم  کاستی های موجود در بحث کمبود پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی و درمانی در این شهرمرتفع شود.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در دو روز گذشته جهت خرید تجهیزات و امکانات مناسب درمانی و بهداشتی به بیمارستان ولایت این شهراز محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت دولت خبرداد و افزود: خرید آمبولانس مجهز و پیشرفته، دو دستگاه دیالیز و رادیولوژی دیجیتال از جمله این تجهیزات می باشد.

 

امامی فرماندارو میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز هرکدام در سخنانی جداگانه  اظهار کردند: لازم است مشکلات و مسائل مربوط به حوزه درمان شهرستان و همچنین تمهیدات لازم جهت حل نواقص و کمبودها و ایجاد آرامش روحی روانی مراجعین و کارکنان و دانشجویان بررسی و رفع شود.

 

آنها افزودند: تجهیزات و امکانات بیمارستانی، تامین اعتبار کافی برای تجهیز و استفاده از تمام ظرفیت بیمارستان ولایت شهر و چندین مرکز و روستا و تامین نیروی انسانی از متخصص تا نیروی خدماتی از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه وزارت بهداشت در شهرهای محرومی همچون گرمی باشد.

 

فرماندارگرمی از راه اندازی اورژانس دربخش مرزی موران شهرستان از سال آینده با اعتباری بالغ بر۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و شهرستانی خبرداد و افزود: در راستای بهبود خدمات درمانی و بهداشتی درمانگاه تخصصی در داخل شهرنیز با ۵ رشته تخصصی راه اندازی شده و در شیفت عصرگاهی به اهالی خدمات ارائه می دهد.

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.