گروه: مسافرت
تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
استقبال روستاییان از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در خدابنده

اولین اقامتگاه بوم گردی استان زنجان شهریور سال کنونی در شهر سهرورد خدابنده بازنمایی گردید. شیری از تفاهم نامه میراث فرهنگی با بنیاد خانه در مورد اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد برای احداث اقامتگاه های بوم گردی در روستاها اطلاع داد و عنوان کرد: الان ۱۸۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال وام برای تقاضا کنندگان […]

اولین اقامتگاه بوم گردی استان زنجان شهریور سال کنونی در شهر سهرورد خدابنده بازنمایی گردید.
شیری از تفاهم نامه میراث فرهنگی با بنیاد خانه در مورد اعطای تسهیلات با کارمزد ۴ درصد برای احداث اقامتگاه های بوم گردی در روستاها اطلاع داد و عنوان کرد: الان ۱۸۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال وام برای تقاضا کنندگان مرمت و یا ساخت منزل های بوم گردی در منطقه های روستایی پرداخت می شود.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی به منظور فراهم کردن زمینه و بستری برای ارائه فرهنگ، گویش، پوشش، غذای جایی، موسیقی و فعالیت های مبتنی برآداب و رسوم مردم جایی هست تا شرطهای را برای تجربه زندگانی در محدوده های طبیعی و سنتی برای گردشگران احداث نماید.
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنعت ها دستی و گردشگری استان زنجان تا انتهاء سال جاری ۲۱ اقامتگاه بوم گردی در سطح این استان راه اندازی و در دستاورد آن برای اکثر از ۶۰ نفر، حرفه احداث می شود.
۷۳۱۲/۶۰۸۵
خبرنگار: حسن اکبری** انتشار یافتن دهنده: رویا رفیعی