گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
استقبال جالب توجه از «خاتون» /تازه ترین آمار مخاطب های تئاتر شهر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته میزبان ۴ نمایش بوده آمار تماشاگران خود را به تفکیک هر اجرا اعلام نموده است. نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش که در سالن کلیدی این مجموعه روی صحنه است طی ۱۸ اجرایی که تا ۱۱ آبان ماه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته میزبان ۴ نمایش بوده آمار تماشاگران خود را به تفکیک هر اجرا اعلام نموده است. نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش که در سالن کلیدی این مجموعه روی صحنه است طی ۱۸ اجرایی که تا ۱۱ آبان ماه ماه داشته میزبان ۸۸۷۷ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۶۱ بلیت تمام بها، ۸ بلیت نیم بها و ۸۸۰۸ بلیت مهمان عرضه شده که در گیشه ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش نقاشی « «اشر» به کارگردانی فریبرز کریمی که ۱۳ نوبت در سالن قشقایی اجرا کرده از سوی ۸۴۹ تماشاگر دیده شده است. برای این نمایش ۴۱۳ بلیت تمام بها ، ۶۱ بلیت نیم بها ، ۷۹ بلیت تخفیف دار و ۲۹۶ بلیت مهمان صادر گردیده که در گیشه ۱۵۲ میلیون و ۱۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش «ابوالهول» به کارگردانی داوود پورحمزه نیز ۱۳ نوبت در پلاتو اجرا روی صحنه رفته است. این نمایش را ۴۰۵ تماشاگر دیده اند. ۲۰۷ ۲۰۷ بلیت تمام بها، ۴۹ بلیت تخفیف دار و ۱۴۹ بلیت مهمان برای این نمایش عرضه شده که در گیشه ۳۵ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال برایش داشته است.

نمایش «خاموشخانه» به کارگردانی مهدی مشهوری نیز ۵ اجرای خود را در سالن سایه پشت سر گذاشته است. این نمایش میزبان ۱۷۵ تماشاگر بوده که دربردارنده ۸۴ بلیت تمام بها ، ۸ بلیت نیم بها ، ۸۳ بلیط این نمایش میزبان ۱۷۵ تماشاگر بوده که دربردارنده ۸۴ بلیت تمام بها ، ۸ بلیت نیم بها ، ۸۳ مهمان می گردد. گیشه این نمایش ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

این مطلبو از دست ندید!  اعتراض تند مدیرعامل باشگاه ذوب آهن به سازمان لیگ

تماشاخانه سنگلج نیز که از ۲ آبان ماه میزبان نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی هادی مرزبان شده تا ۱۳ آبان ماه میزبان ۱۱۹۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۸۰ بلیطت تمام بها (۳۱۴ بلیت ۴۰ هزار تومانی – ۸۳ بلیت ۳۰ هزار تومانی و ۸۳ بلیت ۲۵ هزار تومانی)، ۳۹۵ بلیت نیم بها (۱۸۶ بلیت ۲۰ هزار تومانی، ۱۰۰ بلیت ۱۵ هزار تومانی و ۱۰۹ بلیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی ) و ۳۲۰ بلیت مهمان عرضه شده که جمع گیشه هفت اجرای اول ۲۳۸ میلیون و ۷۷۵ هزار ریال ثبت شده است.

 آمار عرضه شده از سوی اداره کل هنرهای نمایشی در مورد میزان فروش و تعداد بیننده نمایش «خاتون» در سالن کلیدی مجموعه تئاتر شهر بیانگر از آن است که میزان فروش ویترین این مجموعه تئاتری از سالن های کوچک‌تر مجموعه پایین‌تر است.

نمایش های مناسبتی و با مبحث دینی باید در سالن های تئاتری به صحنه بروند اما انتخاب آثاری که به لحاظ کیفی سطح قابل قبولی برای جذب بیننده ندارند جای تأمل دارد. زمانی آثار با مضامین دینی موفق و تأثیرگذار می باشند که به جای دعوت بیننده با بلیت رایگان، با کیفیتی که عرضه می دهند بیننده خود را جذب نمایند.