گروه: تور
تاریخ: ۲۱:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
استاندار کرمان :ایده مثلث توسعه اقتصادی به همگرایی سلایق مختلف کمک کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در هفتاد و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۴ (بخش گوغر بافت) با اشاره به اینکه معین های اقتصادی به صورت داوطلبانه وارد عرصه توسعه استان شده اند، تصریح کرد: معین های اقتصادی بخشی از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در هفتاد و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۴ (بخش گوغر بافت) با اشاره به اینکه معین های اقتصادی به صورت داوطلبانه وارد عرصه توسعه استان شده اند، تصریح کرد: معین های اقتصادی بخشی از درآمدهای خود را در نقاط مختلف استان سرمایه گذاری می کنند و از این راه، ضمن رفع بسیاری از مشکلات و انجام کار خیر، رضایت خداوند نیز حاصل می شود.
وی گفت: در صورت استمرار حضور معین های اقتصادی، بنایی گذاشته می شود که با تغییر مدیران، مثلث توسعه اقتصادی فراموش نشود و همه با هم و یکدل برای مبارزه با فقر ، بیکاری و سایر مشکلات اقدام می کنند.
رزم حسینی با اشاره به دیدار امروز خود با کارشناسان یونسکو اشاره و بیان کرد: هماهنگی و تعامل موجود در استان کرمان در مسیر توسعه مورد توجه این کارشناسان نیز قرار گرفته بود.
وی افزود: استان کرمان می تواند استان نمونه کشور در حوزه سیاسی باشد که با وجود همه تفاوت دیدگاه های سیاسی، همه در کنار هم برای توسعه تلاش می کنند و این امر نشان دهنده تحمل سیاسی و عقلانیت سیاسی بالا در استان کرمان است.
وی از استان کرمان به عنوان استانی با پیشینه مزمن سیاسی یاد کرد و گفت: با تحقق همدلی و همزبانی در این استان، امروز شاهد برگزاری جلسات پربار و با حضور دیدگاه های سیاسی مختلف هستیم.
استاندارکرمان بر شناسایی یک منطقه نمونه گردشگری در گوغر تاکید کرد و گفت: منطقه گوغر باید در سطح ملی معرفی شود که این اقدام باید با کارهای ویژه و نو دنبال شود.
رزم حسینی ادامه داد: نباید در گوغر بیکار داشته باشیم و بلکه این منطقه باید مهاجرپذیر باشد.
وی بر برگزاری جشنواره کار با افتخار در گوغر تاکید کرد و گفت: با این اقدام باید نشاط اجتماعی مردم افزایش یابد تا همراهی آنها در مسیر توسعه شتابان شود.
** وعده استاندار به افتتاح طرحی بزرگ در کرمان با حضور مشاور رئییس جمهوری
استاندار کرمان با اشاره به اینکه نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان فردا با حضور مشاور رئیس جمهوری برگزار می شود، گفت: فردا پروژه بزرگی را در این استان افتتاح خواهیم کرد.
رزم حسینی در خصوص جزئیات این پروزه عظیم نیز مطلبی را عنوان نکرد.
استاندار کرمان در ادامه از حضور وزیر نیرو در استان کرمان طی هفته جاری خبر داد و گفت: در این سفر پروژه های بزرگی با همت معین های اقتصادی افتتاح می شود.
وی از دبیرخانه اقتصاد مقامتی استان کرمان نیز به عنوان دبیرخانه ای بسیار فعال در سطح کشور یاد کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در این نشست نیز از شهرستان بافت به عنوان منطقه ای بکر و آینده دار در حوزه گردشگری یاد کرد و افزود: در منطقه عمومی بافت حدود ۷۵۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری و ایجاد زیرساخت ها از سوی معین های اقتصادی هزینه شده است و این پروژه ها پیشرفت خوبی داشته است.
محمود وفائی گفت: در راستای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی نیز در سال گذشته یک واحد ایجاد شده است و به دنبال توسعه این واحدها هستیم.
وی بیان کرد: در سال جاری برنامه ریزی شده که چهار واحد بوم گردی در منطقه بافت ایجاد شود که در صورت همکاری فرمانداری، امکان افزایش این واحدها نیز وجود دارد.
استان کرمان در بیست و هفتمین سفر استانی هیات دولت به عنوان پایلوت اقتصادمقاومتی معرفی شد و این استان با اجرای ایده های ابتکاری در این زمینه پیشتاز است.
ارکان حکومتی در استان کرمان در طرحی نو به نام مثلث اقتصادی هم کلام شده اند که بدور از هر گونه سیاست زدگی با تقویت و حمایت از بخش خصوصی به آبادانی این استان کمک کنند.
براساس این ایده جدید (مثلث توسعه اقتصادی ) استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی تبدیل شده و این مناطق طی تفاهم نامه هایی در اختیار معین های اقتصادی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی قرار داده شده است که آثار اقدامات این معین های اقتصادی در قالب ساخت مراکز درمانی ، اموزشی ، راه اندازی کارگاههای تولیدی با خلق فرصتهای جدید شغلی پایدار در این استان نمایان شده است .
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار : بهنام احمدی **
۷۴۴۰/ ۵۰۵۴