گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۳۱ :: ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
استاندار چهارمحال و بختیاری:دستگاه های اجرای حقوق شهروندی را محقق کنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در ستاد استانی حقوق شهروندی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی ابلاغی از رئیس جمهوری بر پایه قانون و یکی از مهمترین نیازهای جامعه است که باید از سوی همه دستگاههای اجرایی عملیاتی شود.وی افزود: تبیین و تشریح نقش […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در ستاد استانی حقوق شهروندی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی ابلاغی از رئیس جمهوری بر پایه قانون و یکی از مهمترین نیازهای جامعه است که باید از سوی همه دستگاههای اجرایی عملیاتی شود.
وی افزود: تبیین و تشریح نقش متقابل حقوق شهروندی بین دستگاه های اجرایی و مردم و اطلاع رسانی حقوق مختلف نسبت به یکدیگر باید از سوی مسئولان مورد توجه جدی قرار گیرد.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: ارائه آموزش های علمی همگانی به مردم با هدف آشنایی آنان با حقوق خود در بخش های مختلف می تواند در ارتقای شاخص های توسعه ای مؤثر باشد.
وی یادآور شد: هر خانواده می تواند با انتخاب یک وکیل حقوقی نسبت به پیگیری امور خود در زمینه های مختلف در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی نسبت به بررسی و اجرای قوانین حقوق شهروندی اقدامات لازم را انجام دهند.
وی گفت: رعایت حقوق شهروندی در زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در دولت یازدهم مورد توجه جدی قرار گرفت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: حقوق شهروندی در جامعه نیازمند آموزش و اطلاع رسانی همگانی است.
جعفر مردانی تصریح کرد: نهادینه کردن حقوق شهروندی به عنوان یک گفتمان ملی باید به عنوان یک وظیفه از سوی دستگاههای اجرایی، عملیاتی شود.
وی یادآور شد: باید آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و اولیاء و مربیان در مدارس انجام شود.
مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: حقوق مختلف مسکن، انتخابات، آزادی بیان، تابعیت، اشتغال و حقوق مدنی در منشور حقوقی ابلاغی از سوی رئیس جمهوری مورد توجه جدی قرار گرفته است.
محمد مراد رئیسی اردلی تاکید کرد: آگاهی بخشی و ظرفیت سازی در دستگاه های اجرایی، سازمان های مردمنهاد و بخش خصوصی به منظور شناسایی چالش های حقوق شهروندی و ارائه راهکارهای اجرایی در خصوص رفع آن یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است.
وی افزود: آشنا نبودن مردم با حقوق خود، حقوق دولت به مردم، حقوق مردم به دولت و همچنین خقوق مردم به مردم از مهمترین مشکلات جامعه کنونی است.
رئیسی اردلی تصریح کرد: ارتقای برخورداری از کرامت انسانی و توجه بیشتر مسئولان دستگاه های اجرایی به رعایت حقوق شهروندی زیرمجموعه در دستور کار مدیریت چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری آذرماه سال ۹۵ منشور حقوق شهروندی را به دستگاههای اجرایی ابلاغ کرد که حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی ، حق کرامت برابری انسانی، حق آزادی و امنیت شهروندی، حق مشارکت در تعیین سرنوشت و حق آزادی اندیشه و بیان از جمله مواد منشور حقوق شهروندی ابلاغی توسط رئیس جمهوری است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
۷۳۶۲/۲۰۹۷