تاریخ: ۰:۱۸ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی امشب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان قزوین بیان کرد: عصر امروز جلسه کارگروه سیلاب استان قزوین به منظور بررسی خسارات و بررسی عوامل مرتبط با سیلاب ها در استان برگزار شد که نقطه مشترک همه […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی امشب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان قزوین بیان کرد: عصر امروز جلسه کارگروه سیلاب استان قزوین به منظور بررسی خسارات و بررسی عوامل مرتبط با سیلاب ها در استان برگزار شد که نقطه مشترک همه نظرات حضور و دخالت بی جای انسان در طبیعت بوده است.

وی افزود: وقتی انسان در مسیر رودخانه اقدام به ساخت و ساز کرده است چطور میتوان انتظار داشت که سیلاب خسارت آفرینی نداشته باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: پس از حوادث اخیر بیش از ۹۰۰ مورد از تصرف در حریم رودخانه در استان قزوین توسط دو نهاد جهاد کشاورزی و آب منطقه ای شناسایی شده است که این تصرف ها زمینه ساز خطرات و خسارات بعدی در سیلاب های احتمالی را ایجاد خواهند کرد.

سیلاب سال گذشته خسارت‌های زیادی به راه‌ها و ابنیه گیلان وارد کردطرح جامع سیلاب در یزد اجرا می‌شود۵۵۰ نفر حادثه‌دیده از سیلاب در خراسان‌جنوبی امدادرسانی شدند/ ۱۱ نفر از مرگ حتمی نجات یافتندآخرین تلفات سیل در خراسان جنوبی‌؛ ۳ نفر در ‌درمیان‌ مفقود و ۵ ‌گردشگر اسیر سیلاب شدند

زاهدی گفت: سال گذشته سالی پر از حوادث گوناگون در کشور بود و مدیران و مسئولین امور سال سختی از نظر مدیریت این حوادث در کشور داشتند اما چیزی که کمتر به آن توجه شد حق تصمیم گیری مدیران بود.

این مطلبو از دست ندید!  ۶ پیشنهاد هیجان انگیز برای سرگرم کردن بچه‌ها در تابستان

وی خاطرنشان کرد: مدیران در وقوع حوادث اختیارات و حق تصمیم گیری کافی نداشتند چه بسا که میشد با اجازه این حق و حقوق به افراد تصمیمات بهتر و مدیریتی بهتری صورت گیرد.

استاندار قزوین افزود: اگرچه ما معتقدیم قانون حسن ختام همه بحث هاست و در هر شرایطی باید قانون اعمال شود اما گاهی همین قانون میتواند دست و پا گیر هم باشد و باید مدیر این جسارت را داشته باشد تا اگر لازم بود و دلیل منطقی برای کاری وجود داشت منتظر اقدامات قانونی نشود.

زاهدی گفت: مدیران امروز از تصمیم گیری ها هراس دارند و متاسفانه همین مسائل اجازه نمیدهد تا در موارد وقوع بحران و حوادث بتوانند با ذهن باز تصمیم گیری کنند.

وی در پایان بیان کرد: برگزاری جلسات کارگروه سیلاب در استان قزوین به منظور تخمین خسارات وارد شده، جبران این خسارات و نیاز سنجی استان قزوین برای جلوگیری از وقوع حوادث این چنینی برگزار می شود.