تاریخ: ۰:۱۸ :: ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی امشب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان قزوین بیان کرد: عصر امروز جلسه کارگروه سیلاب استان قزوین به منظور بررسی خسارات و بررسی عوامل مرتبط با سیلاب ها در استان برگزار شد که نقطه مشترک همه […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی امشب در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان قزوین بیان کرد: عصر امروز جلسه کارگروه سیلاب استان قزوین به منظور بررسی خسارات و بررسی عوامل مرتبط با سیلاب ها در استان برگزار شد که نقطه مشترک همه نظرات حضور و دخالت بی جای انسان در طبیعت بوده است.

وی افزود: وقتی انسان در مسیر رودخانه اقدام به ساخت و ساز کرده است چطور میتوان انتظار داشت که سیلاب خسارت آفرینی نداشته باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: پس از حوادث اخیر بیش از ۹۰۰ مورد از تصرف در حریم رودخانه در استان قزوین توسط دو نهاد جهاد کشاورزی و آب منطقه ای شناسایی شده است که این تصرف ها زمینه ساز خطرات و خسارات بعدی در سیلاب های احتمالی را ایجاد خواهند کرد.

سیلاب سال گذشته خسارت‌های زیادی به راه‌ها و ابنیه گیلان وارد کردطرح جامع سیلاب در یزد اجرا می‌شود۵۵۰ نفر حادثه‌دیده از سیلاب در خراسان‌جنوبی امدادرسانی شدند/ ۱۱ نفر از مرگ حتمی نجات یافتندآخرین تلفات سیل در خراسان جنوبی‌؛ ۳ نفر در ‌درمیان‌ مفقود و ۵ ‌گردشگر اسیر سیلاب شدند

زاهدی گفت: سال گذشته سالی پر از حوادث گوناگون در کشور بود و مدیران و مسئولین امور سال سختی از نظر مدیریت این حوادث در کشور داشتند اما چیزی که کمتر به آن توجه شد حق تصمیم گیری مدیران بود.

این مطلبو از دست ندید!  زمانی تبلیغ موثر واقع می شود که مبتنی بر دغدغه های مردم باشد

وی خاطرنشان کرد: مدیران در وقوع حوادث اختیارات و حق تصمیم گیری کافی نداشتند چه بسا که میشد با اجازه این حق و حقوق به افراد تصمیمات بهتر و مدیریتی بهتری صورت گیرد.

استاندار قزوین افزود: اگرچه ما معتقدیم قانون حسن ختام همه بحث هاست و در هر شرایطی باید قانون اعمال شود اما گاهی همین قانون میتواند دست و پا گیر هم باشد و باید مدیر این جسارت را داشته باشد تا اگر لازم بود و دلیل منطقی برای کاری وجود داشت منتظر اقدامات قانونی نشود.

زاهدی گفت: مدیران امروز از تصمیم گیری ها هراس دارند و متاسفانه همین مسائل اجازه نمیدهد تا در موارد وقوع بحران و حوادث بتوانند با ذهن باز تصمیم گیری کنند.

وی در پایان بیان کرد: برگزاری جلسات کارگروه سیلاب در استان قزوین به منظور تخمین خسارات وارد شده، جبران این خسارات و نیاز سنجی استان قزوین برای جلوگیری از وقوع حوادث این چنینی برگزار می شود.