تاریخ: ۲۲:۵۷ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
استاندار شهر قم: پرستاران ستون کلیدی بهداشت و معالجه می باشند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، در پیام سید مهدی صادقی که نسخه ای از آن عصر دوشنبه در اختیار ایرنا جای گرفت آمده هست: امروز زحمات و خدمات ۲۴ ساعته این قشر زحمتکش و فداکار بر هیچکس پوشیده نیست. وی با تجلیل از خدمات پرستاران و ضمن تبریک میلاد با سعادت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، در پیام سید مهدی صادقی که نسخه ای از آن عصر دوشنبه در اختیار ایرنا جای گرفت آمده هست: امروز زحمات و خدمات ۲۴ ساعته این قشر زحمتکش و فداکار بر هیچکس پوشیده نیست.
وی با تجلیل از خدمات پرستاران و ضمن تبریک میلاد با سعادت الگوی حوصله و عشق و ایثار، حضرت زینب(س) و روز پرستار به محضر تمامی پرستاران پر کوشش، مراتب تقدیر و تشکر خود را از زحمات و تلاش های ارزنده این قشر شریف در استان شهر قم ابراز داشته و توفیق روزافزون همه پرستاران زحمتکش را از درگاه خداوند متعال مسالت کرده هست.
پیام ادامه یافته هست: بی تردید شخصیت حضرت زینب(س) به عنوان پرستار مهربان دل های زخم خورده اهل بیت(ع) و مظهر حلم و بردباری، خوب ترین الگو و اسوه برای پرستاران خواهد بود و نامگذاری چنین روز خجسته و فرخنده ای به اسم روز پرستار، هم افتخاری بزرگ و نشان گر ارزش این حرفه مقدس بوده و هم مجال مغتنمی برای ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت های ارزشمند قشر خدوم و زحمتکش پرستار و ترویج ارزش های زینبی در جامعه بویژه در میان پرستاران هست.
پیام بیانگر هست: بهبود و بالا بردن روند خدمات رسانی در حوزه پرستاری و توجه به کاهش مشکلات و دغدغه های جامعه فهیم پرستاران من جمله مبحث هایی هست که از اوائل دولت یازدهم تاحالا تأکید مخصوصی به آن شده هست و امید داریم در مراحل بعدی طرح دگرگونی تندرستی به عنوان یکی از توفیقات معروف دولت تدبیر و امید توجه بیشتری به این مسئله بشود.
از این منظر خدمت در عرصه مقدس پرستاری، توفیق بزرگی هست که خداوند متعال به بندگان خوب و شایسته خود عطا کرده هست.
۵ ۵ جمادی الاولی سالروز تولد باسعادت عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) به اسم روز پرستار نامگذاری شده هست. بزرگ پرستاری که بعد از واقعه جانسوز سال ۶۱ هجری، پرچم نهضت ابا عبدالله الحسین(ع) را بر دوش گرفت و با حوصله و بردباری و ابهت و شهامتی که تاریخ مثل آن را به خود ندیده هست، توانست رسالت سنگین پرستاری از نهضت شگرف و جاودان عاشورا و جابه جایی پیام آن به نسل ها و عصرهای بعدی را با موفقیت و سربلندی به درنهایت برساند.
۷۴۰۴/ ۱۱۷۵ تنظیم کننده: محمد زمانی راد ** انتشار: رضا علیمحمدی