تاریخ: ۱۴:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
استاندار خراسان رضوی: شورای عنوان کرد و گوی دولت و قسمت خصوصی استان رده برتر کشور/ تراز بازرگانی استان مثبت است

استاندار خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با تخصیص کمکهای فنی و ارزشی به استان و کم شدن قیمت نفع تسهیلات برای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش شاهد اعطای هرچه تندتر تسهیلات به فعالان اقتصادی و رونق وضع حال حاضر اقتصادی باشیم. * تراز بازرگانی مثبت* تراز بازرگانی مثبتوی در ادامه علاوه بر این گفت: […]

استاندار خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با تخصیص کمکهای فنی و ارزشی به استان و کم شدن قیمت نفع تسهیلات برای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش شاهد اعطای هرچه تندتر تسهیلات به فعالان اقتصادی و رونق وضع حال حاضر اقتصادی باشیم.

* تراز بازرگانی مثبت
* تراز بازرگانی مثبتوی در ادامه علاوه بر این گفت: با دقت به قیاس اعداد صادرات و واردات خراسان رضوی تراز بازرگانی خارجی گمرکات استان طی هفت ماه سابق سال کنونی مثبت و معادل ۸۱۷ میلیون دلار بوده هست.
رشیدیان اضافه کرد: میزان صادرات استان طی این مدت ۱۰۲۴ میلیون تن به ارزش ۱۰۱۴ میلیون دلار بود که نسبت به مدت همانند سال قبل از نظر ارزشی ۱۳ درصد زیادتر شده هست.

استاندار خراسان رضوی گفت: با دقت به این آمار لزوم پیشرفت بازارهای تازه صادراتی و احداث ثبات در کیفیت صادراتی از ضرورتهای پیشرفت صادرات هست. ۳۴ ۳۴ میلیارد دلار صادرات در افق برنامه ششم پیشرفت استان می بایست اکثر از پیش تصریح گردد.
وی بر لزوم اظهار پروژه های فاینانس قسمت خصوصی با همکاری دستگاههای اعمالی متولی در خراسان رضوی نیز تاکید و اظهار امیدواری کرد بتوان با بهره گیری شایسته از مراجع پولی شاهد اتمام پروژه های اقتصادی بود.

وی به نظامنامه فنی و اعمالی نیز اشاره و گفته بود: ضروری هست از این مسیر پیگیریهای ضروری از سوی ارگان اداره و برنامه ریزی خراسان رضوی انجام گیرد تا پیشنهادات استانی برای اصلاح ‘آیین نامه شرایط عمومی پیمان’ مرتبط به قراردادهای پیمانکاری بین دستگاههای اعمالی و قسمت خصوصی به مرکز ارسال گردد.
استاندار خراسان رضوی به اسناد تسویه خزانه نیز اشاره و گفته بود: از مکان این اسناد سال کنونی ۳۷۰ میلیارد ریال در استان جذب گردید. از این حیث خراسان رضوی رده نخست کشور را به دست آورده که این ارزشمند جریان وصول خواسته ها پیمانکاران را از دستگاههای دولتی ساده سازی می کند و موجب می گردد پیمانکاران نقش مناسبتری در پروژه ها برخوردار باشند و شرایط عادلانه تری برای آنها احداث گردد.

رشیدیان از اتاق بازرگانی ایران خواست جلسهی با دستگاههای نظارتی برخوردار باشد تا نسبت به مسائل پیمانکاری بین دستگاههای اعمالی و قسمت خصوصی یک رویکرد و دیدگاه مشترکی بوجود آید.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: بعضی صاحبان صنعت ها غذایی در خراسان رضوی نیز آمادگی خود را برای تهیه مایحتاج زلزله زدگان در قالب مواد غذایی کنسرو شده گفتند.
خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین کریم زاده