تاریخ: ۱۹:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
استادصنایع دستی چین:بامبوبافی ایران برای پیشرفت احتیاج به واسطه دارد

وی که مدت پنج روز در منزل صنعت ها دستی لیالستان لاهیجان به تعلیم هنرجویان این رشته پرداخت افزود: ایرانی ها با علاقه به صنعت بامبوبافی مشغول می باشند و پشتکار مطلوبی دارند اما از داشتن امکاناتی ضروری برای تولید انبوه و توسعه کار محروم می باشند که ضروری هست امکاناتی ضروری را تامین کنند […]

وی که مدت پنج روز در منزل صنعت ها دستی لیالستان لاهیجان به تعلیم هنرجویان این رشته پرداخت افزود: ایرانی ها با علاقه به صنعت بامبوبافی مشغول می باشند و پشتکار مطلوبی دارند اما از داشتن امکاناتی ضروری برای تولید انبوه و توسعه کار محروم می باشند که ضروری هست امکاناتی ضروری را تامین کنند تا بتوانند کالاهای مطلوب و متنوعی را تولید و ارائه نمایند.
وی یادآورشد: کشت بامبو زیاد آسان هست و میتوان با کاشت آن در یک سال چندین سال بدون هیچ مسئله ای از آن برداشت کرد و هرچه کشور در راستای تولید این توسعه کند استقبال از کالاهای تولیدی افزایش می یابد.
وی که مالک کارگاه بزرگ تولید فرآورده ها بامبو در استان چجیانگ کشور چین هست ،اظهارداشت: گروهی از ایران ضروری هست انتخاب گردند و مدت یک سال در چین مرحله نگاه کنند ،تا بتوانند با امکاناتی ضروری آشنا شده و از این ابزارآلات استفاده نمایند.
وی که مدرس دانشگاه این رشته در کشور چین هست عنوان کرد: در کشور چین رشته بامبو بافی از رشته های دانشگاهی شمرده می شود و در دانشگاه کشاورزی استان چجیانگ تعلیم می شود و این دانشگاه دانشجو تربیت می کند و دانشجوهای بعد از تعلیم و طی کردن مراحل دانشگاه وارد کارگاه های صنعت ها دستی بامبو می گردند و از این دانشجوهای هم دولت و هم قسمت خصوصی پشتیبانی می کند.

این مطلبو از دست ندید!  ادبیات عرفانی، بهار را نفحه‌ای الهی می‌داند

این مدرس صنعت ها دستی افزود: کارگاه تولید وی سالیانه ۵۰۰دلار به دولت چین مالیات پرداخت می کند.
اولین کارگاه بامبوبافی کشور با مشارکت شورای جهانی صنعت ها دستی (آسیا – اقیانوسیه) از چهارم تا هشتم آذرماه جاری در منزل صنعت ها دستی لیالستان شهرستان لاهیجان برگزار گردید.

سه تن از استادان کشور چین برای نخستین بار با دعوت ارگان میراث فرهنگی کشور از مسیر شورای جهانی صنعت ها دستی به مدت ۱۵ روز به ایران آمده و این تعلیم ها را برعهده دارند و در این کارگاه اکثر از ۱۰نوع محصول تازه به هنر آموزان تعلیم داده گردید.

گیلان نخستین تولیدکننده بامبوی کشور ، قسمتی از دو استان برتر کشور در مروار بافی و نخستین تولید کننده حصیربافی کشور هست که درحال حاضر در این سه رشته اکثر از چهارهزار نفر فعالیت می کنند.

خبرنگار: نظرپور **انتشار دهنده: بابایی
۶۰۲۹ /۶۰۳۰