اسب فروشان ، نگین سراب

0
اشتراک

اسب فروشان ، نگین سراب

به گزارش راهنمای سفر من ، روستای اسبفروشان یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان سراب می باشد که به دلیل واقع شدن در دامنه های سرسبز رشته کوه بزقوش و داشتن آب گرم معدنی از مهمترین مناطق توریستی شهرستان سراب محسوب می گردد و سالانه بویژه در فصل تابستان پذیرای میهمانان زیادی از نقاط مختلف کشور می باشد.

منطقه نمونه گردشگری اسبفروشان در ۲۲ کیلومتری جنوب سراب واقع گردیده و طول مسیر از مرکز شهرستان تا آبگرم آسفالته می باشد.

در این محدوده دو استخر مجزای مردانه و زنانه به ابعاد ۴×۸ متر بصورت بهداشتی احداث گردیده است. همچنین جهت توسعه صنعت گردشگری در منطقه و رفاه حال مسافرین محترم زیرساختهای گردشگری احداث گردیده و به مرور در حال تکمیل و تجهیز می باشد.

آبگرم اسب فروشان در روستایی به همین نام و در جنوب غربی شهرستان سراب در دامنه رشته کوه های بزقوش واقع شده است. آب آن که بین ۳۵ الی ۸۵ درجه حرارت دارد از کوههای بزقوش که از کوه های آتشفشانی منطقه می باشد سرچشمه می گیرد. آب این مچموعه خواص درمانی زیادی دارد و هر ساله میزبان خیل وسیعی از گردشگران می باشد.

آبگرم اسب فروشان مشرف به دره ای است که رودخانه ای در داخل آن و از کوه بزغوش سرچشمه می گیرد و در فاصله ۵۰۰ متری از این آب گرم آبشاری ۳ متری وجود دارد که تابستان و زمستان زیبایی های مخصوص به خود را دارد و هرساله گردشگران و کوهنوردان را به سوی خود می کشاند.

۱۰۰_۰۰۷۱ ۱۰۰_۱۸۹۱

  IF photo0101 photo0102 ۱۰۰_۰۰۶۹ ۱۰۰_۰۰۵۹  ۱۰۰_۰۰۴۵ ۱۰۰_۰۰۴۴ `e`gb`aaaeg

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.