گروه: شغل
تاریخ: ۲۱:۵۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
از موضع استاندار در قبال استخدام‌ها تا انتقاد از کسانی که اهل کار نیستد و فقط اختلافات دامن می‌زنند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، عصر امروز طبق وعده‌ای که روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از قبل داده بود نشست خبری استاندار و معاونان برای تشریح دستاوردهای استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد. در این نشست که تقریبا بیشتر رسانه‌های استان حضور داشتند ابتدا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، عصر امروز طبق وعده‌ای که روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از قبل داده بود نشست خبری استاندار و معاونان برای تشریح دستاوردهای استان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این نشست که تقریبا بیشتر رسانه‌های استان حضور داشتند ابتدا استاندار در خصوص کلیت فعالیت‌های دولت در سطح ملی گزارش داد و در قسمت دوم به تشریح دستاوردهای استان پرداخت و در بخش سوم نیز طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی دولت در دهه فجر این استان را تشریح کرد و دست آخر استاندار به سؤالات خبرنگاران گوش فرا داد و در آخر نیز پاسخگوی سؤالات بود.

در این نشست استاندار به ۳ دلیل مظلومیت دولت اشاره کرد که اولی به مشکلات بر جای مانده از قبل، دومی هم بی‌انصافی منتقدین و دست آخر ضعف در اطلاع‌رسانی اقدامات دولت بود.

استاندار در این نشست در خصوص ارتقای برخی از شاخص‌ها هم توضیحاتی داد که از جمله مهم‌ترین آن‌‌ها در آب روستایی، جاده‌ها و همچنین راه روستایی و گاز روستاها و البته برخی شاخص‌ها در شهرها بود.

اما بخش مهم این نشست مطبوعاتی به سؤالات خبرنگاران منتهی شد که آن‌ها سؤالات به نسبت هم سخت و هم آسانی از مسؤول ارشد اجرایی در استان داشتند.

یکی از این سؤالات سخت از سوی یکی از سایت‌های استان بود که معتقد بود در خصوص استخدام‌ها در استان تخلفاتی صورت گرفته است.

مدیر این سایت معتقد بود که برخی از مسؤولان استان عملکرد خوبی در خصوص استخدام‌ها نداشته‌اند و یکی دو دستگاه را به صورت جدی به چالش کشید.

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این سؤال مدیر سایت خبری دو نوع موضوع‌گیری داشت که اولی دفاع تمام قد از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بود که استاندار مدیر این دستگاه را فردی خوش‌فکر و کاردان معرفی کرد و از مجموعه سازمان برنامه و بودجه به عنوان مجموعه‌ای خدوم نام برد.

در ادامه استاندار به موضوع استخدام‌ها هم ورود پیدا کرد و با بیان اینکه بکارگیری تعداد ۱۸۰ نفر نیرو در استان در مقابل ۲۸ هزار نفر بیکار رقم بسیار ناچیزی است گفت: باید خدا را شکر کنیم که تعدادی مشغول به کار شدند و البته باید تلاش کرد که برای دیگران هم شغل ایجاد شود.

خادمی در همین خصوص با بیان این که این عده عمدتا به صورت شرکتی مشغول به کار شده‌اند گفت: شرایط استخدام شرکتی هم به این گونه است که خود پیمانکاران تصمیم می‌گیرند.

مسؤول ارشد اجرایی استان در ادامه اظهارات خود در خصوص بکارگیری نیروها گفت: به مانند استخدام‌های دولتی که بخش‌نامه و ابلاغیه دارند و با ضوابط مشخص نیروها به کار گرفته می‌شوند به دنبال این هستیم که بخشنامه‌ای هم برای پذیرش نیروهای شرکتی در استان در نظر گرفته شود و نیروهای شرکتی و حجمی و قراردادی هم به وسلیه معیارهای مشخص به کار گرفته شوند.

خادمی بیان کرد: باید به گونه‌ای در این خصوص عمل کنیم که موجب بدنامی برای استان نشود و حرف و حدیث‌ نداشته باشیم.

اما خادمی در خصوص سؤالی که از اختلاف‌نظرها در استان پرسیده شد گفت: اختلاف نظر در استان به آن معنا نداریم  اما یک سری آدم‌هایی داریم که در استان اصولا اهل کار هم نیستند اما به دنبال ایجاد اختلاف هستند که تعداد آن‌ها هم زیاد نیست.

استاندار همچنین به نقش رسانه‌ها در استان هم اشاره کرد و گفت: رسانه‌های استان ما بسیار فعال هستند و همه برای توسعه استان قدم برمی‌دارند و نشانه هم این است که وقتی مسؤولی از کشور به استان ما می‌آید از این همه تحرک رسانه‌ها و درج اخبار و انتشار آن تعجب می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که معتقد بود بسیاری از مسؤولان استان در مواقعی که باید به نفع دولت موضوع‌گیری کنند سکوت می‌کنند افزود: تیم اجرایی باید حرف بزند و اما نباید حرف زدن آن‌ها به معنای خط بازی تلقی شود.

خادمی در خصوص هماهنگی تیم اجرایی دولت در استان هم گفت: سعی کرده‌ایم به صورت حداکثری از افرادی که هماهنگ با برنامه‌های دولت هستند در استان استفاده کنیم که ممکن است در جاهایی هم این هماهنگی لنگ بزند که در صدد اصلاح آن هستیم.