گروه: شغل
تاریخ: ۱۸:۳۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
از سرنوشت ابهام آمیز ۲۰هزار میلیارد تومان در شهرداری تا وام ازدواج ۱۵میلیونی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجوهای ایران امروز دوشنبه (۲۵دی ماه) ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است  که با اهمیت ترین آنان بهمراه لینک در زیر آمده هست که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی هست: سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی خبرگزاری دانشجوهای ایران امروز دوشنبه (۲۵دی ماه) ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است  که با اهمیت ترین آنان بهمراه لینک در زیر آمده هست که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی هست:

سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران ابهام آمیز هست

مجید فراهانی -رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران ضمن پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای پیگیری تخلف های احصاء شده در مدیریت قبلی شهری، با اشاره به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سند تحویل و دگرگونی شهرداری تهران، گفت: پایه گزارش بسیار خوب بود چون که شورای شهر در مصوبه ای خواهان آن بود که شهرداری تهران گزارشی عرضه دهد که دقیقا و واضح بدانیم شهر را در چه وضعیتی تحویل گرفته ایم و کجا ایستاده ایم تا بتوانیم طبق آن برای چهار سال پیش رو برنامه ریزی و تصمیم گیری کنیم.

عکس العمل فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید

عیسی فرهادی -فرماندار تهران با تاکید بر اینکه هنوز طرح ترافیک جدید برای فرمانداری ارسال نشده هست گفت: جزییات این طرح باید بعداز ارسال به فرمانداری مورد ارزیابی کارشناسی قرار بگیرد اما مطمئنا چیزی که به مصلحت شهروندان نباشد تصویب و اجرا نخواهد گردید. 

درنهایت طرح “عرضه خدمات جامع به مریض ها خاص” چه گردید؟

دکتر راضیه حنطوش زاده – کارشناس هموفیلی اداره مریضی های خاص وزارت بهداشت، گفت: در کمال خوشبختی در این زمینه پیشرفت هایی داشته ایم و امید داریم این طرح در اوائل سال ۹۷ به درنهایت برسد.

خطر شیوع چند مریضی در سایه سنگین تابوی اطلاع رسانی

با توجه به عوض شدن الگوی جابه جایی مریضی ایدز در کشور از اعتیاد تزریقی به ارتباطات جنسی پرخطر، متخصص ها امر نسبت به شیوع دسته ای از مریضی ها به اسم مریضی های مقاربتی اخطار می دهند؛ مریضی هایی که شاید عموم جامعه اطلاع بسیاری از آنان نداشته باشد.

وام ۱۵ میلیونی ازدواج دربردارنده کدام تقاضا کنندگان می شود؟

محمد مهدی تندگویان -معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تعریف جزئیات پرداخت وام ۱۵میلیونی ازدواج از سال آینده، از پرداخت وام به بیشتر از یک میلیون زوج جوان در سال ۹۶ اطلاع داد و گفت:پیشنهاد افزایش وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان برای نخستین بار توسط مجلس شورای اسلامی مطرح گردید و پس از آن با فرمان ریاست جمهور و پس از ارزیابی های شورای پول و ارزش بانک مرکزی به تصویب رسید، در نتیجه به نظر می آید همزمان با این تصمیم محل پرداخت آن نیز توسط دستگاه های مسئول مشخص شده هست و بانک ها با استفاده از این بودجه وام را پرداخت خواهند کرد.

میانگین حقوق بازنشستگان کشوری

ترابی-معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری ضمن اظهار اینکه متوسط پرداختی ما به بازنشستگان یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان هست گفت: سرانه بیمه تکمیلی در پارسال ۲۴ هزار تومان بود که سال کنونی به ۲۶۵۰۰ تومان رسید در حالی که باید بیشتر از این قیمت سرانه اختصاص می یافت.

گزارش ایسنا از آخرین وضع «استخدام» حق التدریس ها و نهضتی ها

پرونده استخدام مربیان حق التدریس و تعلیم دهندگان نهضت سوادآموزی چند سالی هست که روی میز مجلس شورای اسلامی و وزارت آموزش و پرورش باز هست اما هنوز تصمیم پایانی برای استخدام این نیروها اتخاذ نشده هست.

چالش های جذب و تامین نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش از یک سو و نگرانی بابت افت کیفیت تعلیم در مدرسه ها از طرف دیگر موجب شده قانون گذاران و دولتمردان در مسیر تعیین تکلیف نیروهای پیش دبستانی، حق التدریس و تعلیم دهندگان نهضت سوادآموزی با موانع و مشکلاتی مواجه گردند.

ذرات ثانویه، نیمه مخفی آلودگی خودروهای سواری

۵۰ اخطار طی ۲۱ سال برای ساختمان پلاسکو/ تهران ساختمان هایی بدتر از پلاسکو دارد

  محمود قدیری -معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات امنیت شهر تهران در آستانه سالگرد سانحه پلاسکو به اظهار رشادت آتش نشانان شهید در روز آتش گرفتن ساختمان پلاسکو و فروریختن آن پرداخت و گفت: شهدای پلاسکو جزء بچه های ایثارگر آتش نشانی بودند. تمام کوشش آتش نشانان این بود که تلفات سانحه به دست کم برسد و بخش بسیاری از انرژی آنان صرف تخلیه ساختمان گردید.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در دوشنبه (۲۵دی ماه) به توصیف زیر هست:

سرنوشت ۲۰ هزار میلیارد تومان در شهرداری تهران ابهام آمیز هست

عکس العمل فرماندار تهران به طرح ترافیک جدید

شکایت از پیمانکار تونل توحید/ ارزیابی برج میلاد و رویان در دستور کار شهرداری

وام ۱۵ میلیونی ازدواج دربردارنده کدام تقاضا کنندگان می شود؟

گزارش ایسنا از آخرین وضع «استخدام» حق التدریس ها و نهضتی ها

انتهای پیام