گروه: زنان
تاریخ: ۱:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰
از توالت شستن ملی پوشان تا باندبازی در تیم ملی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، غزال خلج کاپیتان سابق تیم ملی کبدی خانم ها هست که دو سال پیش به عللی از این رشته وداع کرد. در ادامه سخن ها و درددل های کاپیتان سابق تیم ملی کبدی را مطالعه می کنید. *مربی و بازیکنان هیچ آمادگی برای تیم ملی نداشتند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، غزال خلج کاپیتان سابق تیم ملی کبدی خانم ها هست که دو سال پیش به عللی از این رشته وداع کرد. در ادامه سخن ها و درددل های کاپیتان سابق تیم ملی کبدی را مطالعه می کنید.

*مربی و بازیکنان هیچ آمادگی برای تیم ملی نداشتند

“آ “آن هنگام که من در تیم ملی بودم، مربی تیم ملی خانم اعظم مقصودلو (دختر ریاست فدراسیون) بود. او هیچ سررشته ای از کبدی، بدنسازی و ورزش نداشت. سعیده دختر دیگر رییس فدراسیون نه آمادگی بدنی و نه آمادگی حضور در تیم ملی را داشت ولی او نیز بعنوان ملی پوش به اردوی تیم ملی وارد گردید. نیمی از بچه های گرگان را هم بعنوان ملی پوش تیم ملی برگزیدند باوجودی که هیچ یک از آنان آمادگی بدنی نداشتند. حتی خانم قلعه نویی که آن وقت مربی بدنساز تیم ملی بود معتقد بود که ضروری هست بعضی از بازیکنان گرگان را به سبب نداشتن آمادگی بدنی حذف کنند، ولی در نهایت خودش از تیم ملی کنار گذاشته گردید. “

*ما امتیاز می گرفتیم تا گرگانی های نیمکت نشین هم پاداش بگیرند

” آ آنان ازدواج کرده یا بچه دار بودند ولی نمی دانم به چه سبب در تیم ملی بودند؟ شاید به سبب سهیم شدن در پاداش های تیم ملی بود. من و سلیمه عبدالله قسمت بازیکنان تهرانی بودیم که در بازی های ملی بیشترین امتیازهای را اکتساب می کردیم و اصلا به همین سبب در تیم ملی بودیم. ۸۰ ۸۰ تا ۹۰ درصد بازیکنان گرگانی قدرت حضور در تیم ملی را نداشتند، ولی اعظم مقصودلو حرفش یکی بود و آنان را نگه می داشت. رییس فدراسیون هم برپایه مرسوم سخنی نمی زد زیرا می دانست در نهایت من و سلیمه هستیم که برای تیم ملی مقام آوریم.”

*همه کار در اردوها کردیم حتی شستن توالت!/ ایراد کردم حذف شدم

” ما در اردوهای تیم ملی همه کار می کردیم تا به خدمه پول ندهند. به نایب رییس فدراسیون شکایت کردم ولی او جای برطرف مشکل و پیدا کردن چاره بدترین راه محتمل یعنی خط زدن من از تیم ملی را انجام داد.

* گرگانی ها یک امتیاز هم نمی گرفتند ولی من را دلیل شکست مقابل هند می دانستند

آ حتی نمی گفتند که بازیکنان گرگانی یک امتیاز هم نگرفته بودند.

* ملی پوشان پس از لطمه به جای بیمارستان راهی منزل می شدند

من همیشه سخن هایم را زده ام و همیشه هم بدترین انسان تیم ملی بودم. دو بازیکن در تیم ملی بودند که لطمه نگاه کردند و فدراسیون جای معالجه و بیمارستان، آنان را راهی شهرشان یعنی اراک کرد.

*بخاطر ناحقی ها در اوج از این رشته خدانگهداری کردم

من پس از هشت سال حضور در تیم ملی دیگر از شرایط خسته گردیدم و خدانگهداری کردم. خیلی ناحقی ها در کبدی گردید. آ آن وقت من پس از کاپیتان هند، خوب ترین و امتیازآورترین بازیکن جهان گردیدم، البته خودم این مبحث را نمی دانستم و از دوستانم، بازیکنان تیم کره شنیدم.

*خداحافظی کردم تا بدانند امتیازآوران چه کسانی بودند/ پارتی بازی پاسخ نمی دهد

من و سلیمه وداع کردیم تا بدانند ما مقام آوران تیم ملی بودیم نه فدراسیون کبدی و نه اعظم مقصودلو. اگر غیر از این بود در این پیکارهای تیم ملی چهارم نمی گردید. در همه این سال ها من و سلیمه در تیم بودیم و مقام دومی آوردیم. رفتیم تا بفهمند اینجا سرمربی مساعدت نکرد که در بازیهای آسیایی نقره گرفتیم. ولی اینقدر تکنیک و تاکتیک نداشت که مساعدتی به تیم بکند. صرفا افرادی که موفق شدند مقام آورند بازیکنانی بودند که به حق به تیم دعوت شده بودند و نه با پارتی بازی.

*فدراسیون پاداشی به ما نمی داد/ صرفا دو بار از وزارت پاداش گرفتیم

زیادتر از هشت سال بدن و جانمان را برای این رشته گذاشتیم، رشته ای که لطمه دیدگی فراوانی دارد، ولی خداراشکر رفتیم. ما به جز این پاداش ها هیچ مساعدت قابل دقتی از فدرسیون نمی گرفتیم.

*این ها را نمی گویم که به تیم ملی برگردم/ برای جاکارتا ضروری هست شرایط تیم ملی مساعد شود

” “دلیل گفت و گو هم حالا متذکری سابق نیست، سابق ها گذشت ولی ضروری هست برای جاکارتا تیم مطلوبی راهی بازی ها گردد. این تیمی که هم حالا داریم از گرگانی ها متشکل هست. من نمی دانم چگونهی گرگانی های سن بالا که همه شوهر، بچه و هیکلهای بد دارند و توان ندارند نیم ساعت بدوند، کبدی بازی می کنند؟ ما در حال حاضر که در تیم هم نیستیم روزانه تمرین می نماییم که بدنمان را مهیا نگه داریم، ولی چگونه افرادی که ۲۰ دقیقه هم تمرین نمی کنند و تکنیک های کبدی ندارند ملی پوش می گردند. این ها را نمی گویم که به تیم ملی برگردم و در حال حاضر شرایطم عالی هست.”

*سرمربیان هندی منحصرا پول می گرفتند/ همه کاره دختر رییس بود، خانوادگی فدراسیون را اداره می کنند

“” “سرمربیان هندی را می آوردند و آنان منحصرا نامی سرمربی تیم بودند. آ حتی مدیر تیمها هم اگر درباره انتخاب بازیکن سخنی می زد تهدید به برکناری می گردید. صرفا فدراسیونی که خانوادگی کار می کند فدراسیون کبدی هست.”

*بعد از سومی مشترک همه را اخراج می کنند/ این سیاست فدراسیون کبدی است

” اعظم مقصودلو هم بعنوان مدیر فنی تیم ارائه گردید. حالا که تیم چهارم شده اظهار می کنند که زیرا اعظم مقصودلو مدیر فنی و سرمربی نبود بود این رقم خورد و همه آنان را اخراج  می کنند، این سیاست فدراسیون هست.”

* برای ملی پوشانی که لیاقت تیم ملی را ندارند متاسفم

” فهرست بازیکنان را که نگاه کردم خیلی شاکی گردیدم. افرادی که لیاقت تیم ملی را ندارند، افرادی که دلشان برای تیم ملی نمی سوزد و حتی برای تیم ملی ورزش نمی کنند جایگاه ایران را به چهارم نزول دادند. آ در بازی نیمه پایانی مشخص شد که انتخاب بازیکنان و همه چیز پارتی بازی بوده، همه ملی پوشان بجز گرگانی ها ذخیره نشین بودند. گرگانی ها در زمین بودند که چهارم شوند؟”

*ناحقی بس هست/ هیچ نظارتی در کبدی نیست

” دیگر کبدی در دوران این اشخاص تمام شده و ضروری هست تحولات صورت بگیرد. “

انتهای پیام