تاریخ: ۱۴:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
از انریکه تا جمشید مشایخی؛  قلب هنرمندان با کرمانشاه لرزید

بعد از آنکه یکشنبه شب ۲۱ آبان ماه ماه زلزله تن ایران را در غرب کشور لزراند، جمعی از هنرمندان ایرانی و خارجی به روش های متفاوت همدردی خود را با مردمان لطمه دیده کرمانشاه و شهرها و روستاهای اطرافش گفتند. طبق فرایند این سال ها که اظهارنظر در محیط مجازی یکی از اولین واکنش […]

بعد از آنکه یکشنبه شب ۲۱ آبان ماه ماه زلزله تن ایران را در غرب کشور لزراند، جمعی از هنرمندان ایرانی و خارجی به روش های متفاوت همدردی خود را با مردمان لطمه دیده کرمانشاه و شهرها و روستاهای اطرافش گفتند.

طبق فرایند این سال ها که اظهارنظر در محیط مجازی یکی از اولین واکنش های هنرمندان به هر مبحثی هست، به فاصله کوتاهی از انتشار یافتن خبر زلزله صفحات اینستاگرام و یا توییتر هنرمندان پر گردید از مطالب و تصویر هایی که به یاد زلزله زدگان انتشار یافتن پیدا کرد.

نخستین واکنش بازیگران و خواننده محبوب

مهناز افشار البته دو روز بعد از زلزله نیز با انتشار یافتن متنی در اینستاگرام در مورد مساعدت هایی که این روزها توان دارد به یاری زلزله زدگان آید، درج کرد.

جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت هم با انتشار یافتن فیلمی گفت: «این ماجرا ناگوار را خدمت هم میهنان عزیزم، در هر جای ایران که می باشند، تسلیت عرض می کنم. عزیزانی که در زلزله جانشان را باخت خوردند، هموطنان و همخون ما بودند. »

گفت و گویی در مورد تجربه عجیب حاضر بودن در بم

»

همدردی بازیگر «بازی تاج و تخت» و خواننده مطرح اسپانیایی با ایرانیان

»معمولا هنرمندان ایرانی در اولین ساعات واقع شدن آشفتگی یا سانحه ای در بیرون از کشور، با لطمه دیدگان و بازماندگان همدردی می کنند، ولی کمتر پیش می آید این اتفاق برعکس بیافتد و خارجی ها با مسئله های ای که در ایران و برای ایرانیان رخ داده همدردی کنند.

این بار ولی گستردگی مصیبت زلزله در کرمانشاه باعث گردید بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» و انریکه خواننده سرشناس اسپانیایی با ایرانیان همدردی کنند.

انریکه ایگلسیاس، خواننده مشهور اسپانیایی با انتشار یافتن پیامی در صفحه مجازی خود، با زلزله زدگان در ایران و عراق ابراز همدردی کرد و در صفحه اینستاگرام خود انتشار یافته کرد، با برنامه ای از پرچم ایران و عراق به نحو قلب و نوشتن کلمه «عشق» به زبان فارسی و عربی نوشته هست: «همه ی عشق، تفکر و دعاهای خود را برای کسانی که در ایران و عراق از زلزله رنج می برند بفرستید.»

»میسی ویلیامز بازیگر نقش آریا استارک در «بازی تاج و تخت» در صفحه توئیترش به زلزله در غرب ایران واکنش ارائه داد و درج کرد: «عشقم برای ایران».

دعوت هنرمندان برای مساعدت به زلزله زدگان

اغلب بازیگران و هنرمندان فعال در محیط مجازی با بکارگیری از امکانی که در این فضا دارند از مردم درخواست کردند تا مساعدت های لازم را به دست مردمان لطمه دیده برسانند تا به این ترتیب علاوه بر ابراز همدردی با لطمه دیدگان زمینه مساعدت رسانی شایسته را هم آماده کنند.