تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
از آبشار های خروشان لرستان دیدن کنید

وب سایت اراول: در استان لرستان بیشتر از ۳۳ رودخانه دائمی جریان دارد و همین امر باعث شده هست که آبشارهای لرستان مرتفع‌ترین و زیباترین آبشارهای ایران باشند. در حقیقت همدستی صخره و رود صحنه هایی زیبا به اسم آبشار در طبیعت لرستان خلق کرده هست. مهمترین نکته درباره آبشارهای استان لرستان دسترسی ساده به […]

وب سایت اراول: در استان لرستان بیشتر از ۳۳ رودخانه دائمی جریان دارد و همین امر باعث شده هست که آبشارهای لرستان مرتفع‌ترین و زیباترین آبشارهای ایران باشند.

در حقیقت همدستی صخره و رود صحنه هایی زیبا به اسم آبشار در طبیعت لرستان خلق کرده هست. مهمترین نکته درباره آبشارهای استان لرستان دسترسی ساده به آنان هست

مهمترین نکته درباره آبشارهای استان لرستان دسترسی ساده به آنان استو زیادی از مردم تعطیلات آخر هفته را در کنار این آبشارهای زیبا سپری می نمایند. آبشارهای لرستان هرکدام در نوع خود آبشارهای منحصربه‌فردی می باشند که چشم اندازی بی مثل را در این استان به خود اختصاص داده اند.

آبشار شوی

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

این آبشار که زیباترین آبشار ایران شمرده می‌شود آبشاری زیبا ودلنشین هست که از غاری بیرون می‌آید و از گردنه‌ای بلند به پایین سرازیر می‌شود. ارتفاع آن ۱۰۰ متر و عرض آن ۴۰ متر هست که زیبایی وچشم اندازی کم مثل را به طبیعت اطراف خود بخشیده هست. اطراف این آبشار زیبا مملو از درختان بلوط، بادام و پوشش گیاهی بسیار مناسب و دیدنی هست. این آبشار بین استان خوزستان و لرستان واقع شده هست. نزدیکترین مسیر دسترسی به این آبشار در مرز خوزستان از طریق ایستگاه راه‌آهن تله‌زنگ از شهرستان دورود و روستای شوی هست.

آبشار بیشه

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار بیشه با چشم‌اندازی زیبا یکی از نادرترین و زیباترین آبشارهای لرستان هست که در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر دورود قرار دارد. ارتفاع آبشار ۴۸ متر هست و ۱۰متر نیز تا اتصال به رودخانه سزار طی می کند و عرض تاج آبشار ۲۰ متر هست. این آبشار در کنار راه‌آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرارگرفته هست. در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه‌کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می‌دهند. از شهرستان دورود به‌طرف آبشار منطقه های دیدنی در کنار رودخانه سزار وجود دارد که می‌توان به آبشارهای فصلی و دائمی، آبشارهای یخی در زمستان و درختان متنوع اشاره نمود. فاصله این آبشار دیدنی تا خرم‌آباد نیز از طریق جاده ۶۴ کیلومتر هست.

آبشار آب سفید

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار آب سفید آبشاری زیبا و دیدنی در فاصله ۵۰ کیلومتری از الیگودرز قرار دارد. ارتفاع این آبشار حدود ۶۵ تا ۷۰ متر و عرض تاج آبشار آن در فصل پرآبی حدود هشت متر هست. آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید و بسیار خنک هست.

این آبشار به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و درنهایت به دز می‌ریزد. مسیر دسترسی به آبشار آب سفید از روستاهای کاکلستان و قلیان هست که با کوه های سربه فلک کشیده و درختان زیبای بلوط و گردو شما را معیت می کند.

آبشار نوژیان

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار نوژیان در ۵۱ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد واقع‌شده هست و دارای ارتفاع ۹۵ متر و عرض تاج پنج‌متر هست. این آبشار یکی از زیبایی‌های طبیعت لرستان هست که هرساله، زیادی از گردشگران و مسافران را به‌سوی خود جذب می‌کند.

این مطلبو از دست ندید!  فیلم/ خطرهای یک دَبه ماست در طبیعت!

گردشگاه جنگلی نوژیان بالای کوه تاف قرار دارد؛ در کوه تاف انواع گیاهان دارویی رشد می کنند که طبیعت بکر این منطقه و علاوه بر این وجود آبشار زیبای نوژیان آن را به محلی زیبا و دیدنی مبدل کرده هست. راه رابطه ای آبشار زیبای نوژیان از طریق خرم‌آباد به گردنه نوژیان هست؛ جاده دسترسی به این آبشار جاده آسفالته بوده و علاوه بر این می‌توان از طریق راه‌آهن و باکمی پیاده‌روی به دیدار این آبشار زیبا رفت.

آبشار چکان

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار چکان در جنوب غربی شهرستان الیگودرز و در دامنه بلندای مشرف بر دره چکان در فاصله ۱۴۱ کیلومتری شهرستان خرم‌آباد واقع‌شده هست. این آبشار شگفت‌انگیز دارای ارتفاع ۳۰ متر و عرض تاج چهار متر در دل طبیعت بکر و بهشتی لرستان قرار دارد. در کنار این آبشار دل‌انگیز پوشش گیاهی و درختانی مشابه گردو، زالزالک، گلابی، چنار، کیکم، بید، بلوط و… وجود دارد.

به سه طریق می‌توان به دیدن این آبشار زیبای لرستان رفت که ازجمله آن‌ها راه رابطه ای دورود به ایستگاه راه‌آهن سپیددشت به‌طرف شول‌آباد با جاده شنی، راه دورود به شاپله، تنگ فغان شنه چکان که این جاده مالرو و ویژه کوهنوردی هست و مسیر الیگودرز با اتومبیل به‌طرف شول‌آباد چکان که با اتومبیل تا چند کیلومتری آن جاده وجود دارد.

آبشار وارک

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار وارک نیز در غرب گردنه نوژیان، در جنوب شرقی خرم‌آباد قرار دارد و یکی از زیباترین آبشارهای لرستان هست. فاصله این آبشار تا شهر خرم‌آباد حدود ۶۰ کیلومتر هست.

سرچشمه آبشار وارک یک صخره سنگی هست که بعد از طی حدود ۱۵ متر از صخره دوم فروریخته و آبشار دوم را به وجود می‌آورد. آبشار وارک در نزدیکی آبشار نوژیان قرار دارد.

در فصل کم‌آبی ارتفاع قسمت اول این آبشار بی‌نظیر هفت متر با عرض حدود ۱۲ متر و قسمت دوم ۱۵.۵ ۵ متر با عرض ۵.۵۶ ۵۶ متر هست. حداکثر ارتفاع آبشار وارک به ۵۷ متر می‌رسد و عرضی معادل ۵۰ متر را دربرمی گیرد. اطراف این آبشار پوشیده از درختان بلوط، گلابی، زالزالک و… هست.

آبشار سرکانه و افرینه

سفر به آبشارهای خروشان لرستان (یکشنبه)

آبشار سرکانه در روستای گریت در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان خرم‌آباد قرار دارد. این آبشار زیبا دارای ارتفاع ۱۵ متر و عرض تاج ۱۷ متر بوده و ازجمله جاذبه‌های طبیعی و گردشگری دیدنی استان لرستان شمرده گردد. پوشش جنگلی اطراف آبشار را درختان بلوط، زالزالک و مو در برگرفته هست. آبشار افرینه نیز در کنار روستایی به همین اسم در مسیر جاده خرم‌آباد به اندیمشک قرار دارد و آین آبشار زیبا در فصول متفاوت سال علاقه‌مندان و گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.