امر به معروف و نهی ازمنکر ضامن سلامت جامعه است / احیای امر به معروف نیازمند همکاری مردم و دستگاههای اجرایی است

0
اشتراک

امر به معروف و نهی ازمنکر ضامن سلامت جامعه است / احیای امر به معروف نیازمند همکاری مردم و دستگاههای اجرایی است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز، اظهار داشت: امربه معروف و نهی از منکر، دو رکن از احکام و فرائض الهی و دو حقیقت از عالی ترین و اساسی ترین احکام نورانی اسلام می باشد.

 

وی اذعان کرد: این دو ستاره پر فروغ ، دارای درخشندگی خاصی در بین سایر تکالیف بوده و همواره مورد توجه و تأکید معصومین (ع) و سایر بزرگان دینی بوده است.

 

فاطمی نسب خاطر نشان شد: هر انسان مسلمان که در زمینه انجام واجبات دینی بی‌توجهی کند یک عمل شخصی است و فردای قیامت باید به خداوند پاسخگو باشد، اما پاسخگویی در تضییع حق مردم در ادارات و کوتاهی در خدمت بسیار سخت است.

 

وی همچنین تصریح کرد: اگرهرکس در هر جایگاهی که هست، به وظیفه‌ای که در قبال مردم دارد به درستی عمل کند دیگر منکری در جامعه وجود نخواهد داشت.

 

امام جمعه شهرستان با اشاره به نقش دستگاههای فرهنگی گفت: دستگاههای فرهنگی مکلف هستند شرایط اقامه امر به معروف و نهی از منکر و بالابردن سطح آگاهی‌های عمومی در این خصوص را از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی فراهم نمایند.

 

فاطمی نسب با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر متفاوت از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است، اظهار داشت: جهت آموزش این فریضه نیازمند به طرح و برنامه ای هستیم که تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی جامعه مکلف به ارائه طرح‌های خود جهت احیای این امر هستند.

 

وی درادامه افزود: مطابق با حدیث«کُلُّکُمْ راعٍ وَکُلُّکُمْ مَسؤولٌ عَنْ رَعیَّتِهِ» از پیامبر اسلام (ص)، همه انسان ها نسبت به هم مسئول هستند و مورد بازخواست قرار می‌گیرند، بنابراین باید در جهت تغییر فرهنگ بی‌تفاوت بودن نسبت به امور یکدیگر گام برداریم.

 

شهرستان سرپلذهاب با ۹۰ هزارتن جمعیت درغرب استان کرمانشاه دارای ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق می باشد.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.