تاریخ: ۱۴:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ازدواج دانشجویی به تقویت فرهنگ ازدواج آسان می پردازد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه، رئیس دانشگاه گنبدکاووس در مراسم  ازدواج دانشجویی دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه ازدواج آرامش را برای زوج ها به ارمغان می آورد، افزود: خداوند ازدواج را عاملی برای تعالی روح قرار داد وپیامبر(ص) نیز مردم را […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه، رئیس دانشگاه گنبدکاووس در مراسم  ازدواج دانشجویی دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه ازدواج آرامش را برای زوج ها به ارمغان می آورد، افزود: خداوند ازدواج را عاملی برای تعالی روح قرار داد وپیامبر(ص) نیز مردم را به آن ترغیب کرد.

حسین گلچینی با اشاره به اینکه مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه گنبدکاووس پرشور و با نشاط برگزار می شود، گفت: زوج های جوان با زندگی شیرین و معنوی خانواده ای صمیمی و در مسیر خدا تشکیل می دهند تا در آن دنیا نیز جاودانه بماند.

در ادامه مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گنبدکاووس با تفسیر آیه ای از قرآن در خصوص زوجین، گفت: زن و شوهر زینت و آرامش یکدیگر هستند و باید تلاش کنند عیوب یکدیگر را بپوشانند.

حجت الاسلام محمدجواد نورمحمدی با بیان اینکه زن و شوهر نسبت به یکدیگر وظیفه دارند که امر به معروف و نهی از منکر کنند،افزود: زوج ها باید با تشکیل زندگی معنوی، همدیگر را از آلودگی حفظ کنند.

این مطلبو از دست ندید!  تقدیر از پیرمرد ۹۰ ساله فعال محیط زیست

گفتنی است هزینه های این مراسم ها در مقایسه با برپایی جشن برای هر زوج ناچیز است و این مطلب باعث می شود تا فرهنگ ازدواج آسان شکل بگیرد و زوج های جوان مشکلات کمتری در ازدواج داشته باشند.

سال گذشته پیوند آسمانی ۶۰ زوج جوان دانشجو در این دانشگاه برگزار شد.

برچسب ها: