تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ارومیه| اجرای طرح اعاده اموال غیر شرعی در رأس کارهای مسئولین قضایی قرار گیرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های آذربایجان غربی، ، امام جمعه خوی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با استناد به آیات قرآن کریم گفت: طبق مفاد آیات مرد و زن از نظر خلقت یکسان و مکمل یکدیگر می باشند و زن عامل آرامش روحی مرد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های آذربایجان غربی، ، امام جمعه خوی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با استناد به آیات قرآن کریم گفت: طبق مفاد آیات مرد و زن از نظر خلقت یکسان و مکمل یکدیگر می باشند و زن عامل آرامش روحی مرد در استفاده از مواهب خدا و بهره گیری از ابزارها طبیعت هست و هدف آفرینش زن با مرد هیچ تفاوتی ندارد علاوه بر این از لحاظ جایزه اعمال در تعلیم و تربیت و اکتساب مدارج معنوی و تقوا میان مرد و زن فرقی وجود ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضی شکوری با اشاره به ۱۸ اسفند سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اضافه کرد: این کانون‌ها در مساجد مجال با ارزشی برای تعمیق معارف دینی و بهره گیری از خلاقیت‌های جوانان و جذب آنها به مساجد و ارتقا سطح برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی مساجد می باشند بنابراین لزوم دارد تمامی اهالی مساجد اعم از روحانیان، امنای محترم مساجد، پایگاه‌های مقاومت و نمازگزاران با صعه صدر در کمک و پشتیبانی از کانون‌ها و کوشش در جهت موفقیت آنها نهایت عنایت را دارا باشند و آنها را از خود بدانند.

وی با اشاره به ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور بیان کرد: با پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه پاسداران و بسیج و تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور روز ۲۰ اسفند بمناسبت بازدید مقام معظم رهبری مدظله از منطقه های جنگی روز ملی راهیان نور نام‌گذاری گردید و در تقویم رسمی کشور ثبت گردید.

اجباری تلقی کردن حجاب از سوی خواص پذیرفتنی نیست

امام جمعه سلماس نیز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با تبریک سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: نقش بانوان در هر جامعه‌ای بالاتر از مردان هست چراکه پرورش دهنده بانوان و مردان همین بانوان می باشند به گونه‌ای که مرد از دامن زن به معراج می‌رود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود موسوی اضافه کرد: وظیفه بانوان آدم سازی هست ولی این با اهمیت در دو فاز یکی در عصر جاهلیت و دیگری در زمان ظلم شاهی مورد توجه قرار نگرفت و زمان جاهلیت بدتر از حیوان با زن برخورد می‌کردند و در زمان رژیم پهلوی زن مبدل به عروسکی در دست همگان شده بود.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد مقاومتی باید از سوی مسئولین بسیار جدی تلقی شده و سرلوحه کارهای آنها قرار گیرد به شکلی که تنها در زبان به آن بسنده نکنند و امروز مساله اشتغال و تولید مهم‌ترین سوژه ای هست که باید موردنظر مسئولین قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه سلماس گفت: کشف حجاب توسط چند نفر در خیابان انقلاب سوژه ای جز فریب خوردگی نمی‌تواند باشد و مساله حقیری به شمار می‌رود و سخن حساب ما با خواصی هست که حجاب را اجباری تلقی می‌کنند و علت آزار و اذیت همگان می‌شوند که امری ناپسند هست.

امام جمعه ماکو نیز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با تعریف بیانات رهبر معظم انقلاب در  جمع مداحان گفت: مقام معظم رهبری منطق اسلام نسبت به جایگاه زن در جامعه را بیان فرمودند که یک نگاه متعالی بوده و در آن زن به‌عنوان یک الگوی کامل و موجودی دارای ایمان، عفاف و تربیت‌کننده آدم مطرح هست.

شادی چهارشنبه آخر سال نباید علت آزار هیچ فردی گردد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ایوب رنجبری با تصریح دو دیدگاه اسلامی و غربی به جایگاه زن در جامعه گفت: همیشه یک جریان انحرافی اهتمام در منحرف کردن واقعیت‌ها داشته و دارد تا زن را ابزار و بازیچه دست قرار دهد.

وی اضافه کرد: غربی‌ها دم از تساوی و عدالت جنسیتی می‌زنند درحالی‌که منحصرا یک شعار هست چون که به زن در غرب مظهر استفاده و هیجانات جنسی مردان نگاه می‌شود.

خطیب جمعه ماکو با انتقاد از بعضی ناداوری‌ها نسبت به بحث حجاب بیان کرد: اینکه چند نفر فریب‌خورده شیطنتی کنند فراوان با اهمیت نیست اما با اهمیت بعضی خواص می باشند که مساله حجاب اجباری را مطرح می‌کنند که هرکس بخواهد محجبه باشد و هرکس که نخواهد محجبه نباشد.

وی تصریح نمود: این اشخاص این مساله را به‌دروغ به امام راحل (ره) نسبت می‌دهند که رهبر معظم انقلاب مقابل این نسبت دادن کذب ایستادند و دیدگاه امام خمینی (ره) را به‌روشنی بیان فرمودند.

خطیب جمعه ماکو اضافه کرد: نقش مساجد در توسعه تمدن اسلامی بسیار با اهمیت هست و در این میان نقش کانون‌ها و پایگاه‌های بسیج معروف هست.

وی تصریح نمود: منطقه های عملیاتی هشت سال دفاع مقدس به‌عنوان مشهد شهیدان ایرانی مطرح هست و حتماً باید از حجم آن در به خوب ترین نحو ممکن استفاده نمود.

رنجبری درباره چهارشنبه آخر سال هم گفت: اسلام با شادی مخالف نیست اما اینکه شادی ما علت آزار و اذیت دیگران گردد اصلا و ابدا پذیرفتنی نیست.

اعاده بیت‌المال در رأس کارهای مسئولین قضایی قرار گیرد

امام جمعه چایپاره نیز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر، با اشاره به رعایت حقوق مردم گفت: رعایت حق‌الناس در امورات فردی و اجتماعی و حکومتی برای همگان ضروری هست و هر جقدر اشخاص در جایگاه شغلی خود با اموال مردم زیادتر در رابطه باشند باید حساسیت بیشتری را نسبت به رعایت حق‌الناس اعمال کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول جمشیدی اضافه کرد: امکان دارد بر اثر حوادث و دگرگونی‌های روزگار نسبت به بیت‌المال تعدی و تعرض صورت گیرد که در این شرایط اعاده و برگشت این اموال توسط مسئولین اجرایی و قضایی حکومت اسلامی و مجازات افرادی که دچار این تعدی شده‌اند بسیار ضروری هست.

خطیب نماز جمعه چایپاره بیان کرد: مجلس شورای اسلامی طرح «اعاده اموال نامشروع» را در دستور کار خود قرار داده هست که اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی امضا نمودند و موجب خرسندی مردم گردید.

بانوان سیره حضرت فاطمه (س) را الگوی زندگی خود قرار دهند

امام جمعه بوکان نیز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به هفته نیکوکاری گفت: با توجه به فرا رسیدن سال نو بازداشت از نیازمندان لازم هست و نباید آن‌ها را فراموش کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  فوری ترین حیوان جهان شناسایی گردید

ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده اضافه کرد: ما انسان‌ها باید به همدیگر کمک کنیم و فلسفه زندگی در اجتماع هم همین هست که نسبت به همنوع خود غافل نباشیم و کاری کنیم که همه با شادی به استقبال سال نو برویم.

خلیفه زاده علاوه بر این با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: این بنیاد در ۲۲ اسفند ۱۳۵۸ به دستور امام راحل (ره) تشکیل گردید تا از خانواده شهدا و ایثارگران پشتیبانی بشود.

خطیب جمعه بوکان تاکید کرد: شهدا و خانواده آن‌ها دین بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و امنیت موجود در کشور وامدار خون شهدا هست پس باید قدردان خون آن‌ها باشیم و اذن مداخله و نفوذ به دشمن ها را ندهیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه ضمن تبریک سالروز تولد حضرت فاطمه (س) و روز مادر تصریح نمود: بانوان سرزمین ایران اسلامی همه پاک‌دامن و بزرگی می باشند و مردان رشید و قهرمانی را پرورش کرده‌اند و به طور مستمر در دوران‌های متفاوت نقش آفرینی کرده‌اند.

امام جمعه بوکان بیان کرد: سیره زندگی حضرت فاطمه (س) باید الگوی بانوان ما قرار بگیرد و نیز مردان ما نیز باید با الگو گرفتن از حضرت علی (ع) با بانوان خود مشی کنند و علاوه بر این جامعه هم باید به بانوان اعتماد نماید تا بانوان به خودباوری برسند چون حضور بانوان در جامعه علت پیشرفت می‌شود و اسلام هیچگاه بانوان را محدود نکرده لکن غربی‌ها با تبلیغات  سوء می‌خواهد به این بهانه‌ها جامعه اسلامی ما را به انحراف بکشاند اما بانوان ما هوشیارتر از این حرف‌ها می باشند.

بازداشت از نیازمندان را در روزهای آخر سال از یاد نبریم

امام جمعه موقت اشنویه نیز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به هفته مراجع طبیعی گفت: فضای سبز و محیط زیست سالم ضامن و تأمین کننده تندرستی جامعه هست و با طبیعت هست که آدم سالم می‌ماند و نقش طبیعت در داشتن روح و روان سالم آدم هم امری انکار ناپذیر هست پس اهمیت حفظ آن را دوچندان می‌کند و باید در حفظ و حفظ طبیعت اهتمام جدی دارا باشیم.

ماموستا صالح قدرتمند اضافه کرد: با صنعتی شدن جوامع و پیشرفت تکنولوژی آدم در حق طبیعت نا عدالتی کرده و روزانه آن را از بین می‌برد یعنی خود آدم علت نابود شدن طبیعت شده هست اما با توجه به اهمیتی که طبیعت و محیط زیست سالم در زندگی آدم دارد باید آن را حفظ نماییم و هر کدام از ما نهالی بکاریم.

قدرتمند افزود: همان‌طور که خداوند متعال فرموده هست آسمان و زمین را برای ما آفریده هست پس ما نیز باید قدردان طبیعت و محیط زیست سالم باشیم.

خطیب جمعه اشنویه با اشاره هفته نیکوکاری تاکید کرد: فراموش کردن نیازمندان و فقرا دور از انسانیت و اصول اسلامی هست پس ما باید در هر زمانی نیازمندان را به یاد دارا باشیم و در حد توان از آن‌ها بازداشت کنیم.

وی تصریح نمود: با توجه به فرا رسیدن سال نو باید از همنوعان خود غافل نباشیم و نیازمندی‌های آن‌ها را شناسایی کنیم و به آن‌ها کمک کنیم تا با دلی شاد به استقبال سال نو بروند.

امام جمعه موقت اشنویه با اشاره به چهارشنبه آخر سال بیان کرد: با نزدیک شدن به روزهای انتهایی سال و نیز چهارشنبه آخر سال باید کنترل لازم را بر فرزندان خود دارا باشیم تا از حوادث ناگوار به دور باشیم و بدون نگرانی و دلی خوش سال تازه را شروع کنیم.

فرهنگ و هنر در هر جامعه‌ای اصالت آن جامعه را نشان می‌دهد

امام جمعه سردشت نیز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر گفت: فرهنگ و هنر یکی از اجزای کلیدی هر جامعه و کشوری هست و داشتن آن به شکلی اصالت آن جامعه را نشان می‌دهد.

ماموستا سلام امینی اضافه کرد: فرهنگ چیزی هست که مردم با آن زندگی می‌کنند و برای مردم هست و هر منطقه‌ای از کشور فرهنگ‌های متفاوتی با دیگر منطقه های دارد که می‌تواند از طریق تعلیم آن را به نسل‌های بعدی جابه جا کند.

امینی بیان کرد: فرهنگ راه مشترک زندگی، تفکر و مشی انسان‌ها در یک جامعه هست و فرهنگ خواهان مانایی و ماندگاری یک جامعه هست پس باید در حفظ و حفظ اصولی آن دقت کرد و بدرستی آن را به نسل‌های بعدی جابه جایی داد.

خطیب جمعه سردشت با برپایی جشنواره"بیت و حیران"در سردشت که روز گذشته به کار خود انتهاء داد تاکید کرد: پشتیبانی از موسیقی اصیل ایرانی و فرهنگ ملی از اغراض کلیدی این جشنواره بوده و برپایی چنین جشنواره‌های علت می‌شود تا مردم به موسیقی غربی روی نیاورند و نیز علت اتحاد و ایجاد همدلی میان فرهنگ‌های کشور می‌شود و مقام معظم رهبری نیز به طور مستمر بر حفظ و ترویج فرهنگ اصیل تاکید کرده‌اند پس باید در این راستا کوشش کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به اهمیت حفظ مراجع طبیعی تصریح نمود: نقش محیط زیست سالم و فضای سبز در زندگی آدم امری انکار ناپذیر هست و باید در و باید در حفظ و حفظ آن کوشا باشیم.

امام جمعه سردشت بیان کرد: در کمال خوشبختی شهرستان سردشت طبیعت زیبایی دارد اما در کمال تأسف در اثر سهل‌انگاری در حال نابود شدن هست که باید ما بیشتر از پیش کوشش کنیم و نگذاریم که عاملان متفاوت بویژه عاملان انسانی علت نابود شدن محیط زیست گردند و هر کدام از ما باید از فرصت‌های متفاوت استفاده نماییم و نهالی بکاریم.