ارسال بیش از ۲۶۶ اثر به جشنواره «آیات»

0
اشتراک

ارسال بیش از ۲۶۶ اثر به جشنواره «آیات»

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فیلم نامه‌نویسی و نمایشنامه نویسی «آیات» به میزبانی استان گیلان، اظهار کرد: این اداره کل در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ و معارف قرآن و عترت(ع)، جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی با موضوع قرآن و عترت(ع) را تحت عنوان جشنواره «آیات» با همکاری دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می کند.

وی با اشاره به محورهای موضوعی جشنواره، گفت: داستان های قرآن و عترت(ع)، اقتباس از داستان های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام(ص) و دیگر پیامبران الهی از دیدگاه قرآن، زندگی و سیره معصومین(ع) و دیگر شخصیت های قرآنی، تمثیل های مرتبط با قرآن و عترت(ع) و مضامین و معارف دینی و قرآنی از موضوعات جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات است.

این مسئول فرهنگی تصریح کرد: بخش ویژه این جشنواره با محور موضوعی طرح ۱۴۵۰ سوره مبارکه حدید برگزار می شود.

فاضلی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۶۶ اثر از ۱۲۶ نفر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، عنوان کرد: آثار باید در قالب حوزه سینما(فیلم نامه ­های داستانی و مستند) و نمایش(متن نمایشنامه صحنه ای و خیابانی) باشد.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جشنواره می توانند به سایت www.ayaategilan.ir مراجعه کنند.

فاضلی آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۲ بهمن امسال عنوان و اضافه کرد: مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آیات، اسفندماه ۹۵ در این استان برگزار می شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.