ارزگان یک ماه دیگر سقوط می‌کند/ تمام شاهراه‌های اصلی بسته است

0
اشتراک

ارزگان یک ماه دیگر سقوط می‌کند/ تمام شاهراه‌های اصلی بسته است

«دوست‌محمد نایاب» سخنگوی والی ارزگان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت نامطلوب نیروهای ارتش و پلیس مستقر در ارزگان و بی‌توجهی دولت مرکزی به نیروهای دولتی، گفت: مقامات مختلف از کابل به ارزگان سفر کرده‌اند، اما هیچ سفری مشکلات این ولایت را برطرف نکرده است.

تنها ۳ روستا پاکسازی شد

وی افزود: نیروهای ارتش و پلیس مستقر در ارزگان در جریان زمستان تمام توان خود را به خرج داده تا عملیات بیشتری انجام داده و شبه‌نظامیان را تضعیف کنند.

نایاب خاطر نشان کرد: در جریان یک هفته اخیر به دنبال انجام عملیات در شهر و شهرستان‌ها، نیروهای ارتش به منطقه شمال غربی شهر «ترینکوت» مرکز ولایت ارزگان حمله کردند که خوشبختانه طالبان را در آن منطقه نابود کردند.

وی با بیان اینکه در جریان این عملیات ۳ روستا از وجود طالبان پاکسازی شده، گفت: در نتیجه این عملیات حدود ۲۰ شبه‌نظامی طالبان کشته و زخمی شدند.

سفر مقامات کابل هیچ دردی را درمان نکرد

دوست‌محمد نایاب با بیان اینکه عملیات پاکسازی نیروهای ارتش ادامه دارد، افزود: مشکلات زیادی در صفوف نیروهای ارتش و پلیس مستقر در ارزگان وجود داشته و این مشکلات دولت محلی ارزگان را به سمت نابودی کشانده است.

وی با تأکید بر اینکه برای رفع این مشکلات اساسی چندین بار مقام‌های ارشد وزارت کشور به ارزگان سفر کرده، گفت: سفرهای این مقامات هیچ دردی را درمان نکرده و مشکلات همچنین به قوت خود باقی مانده است.

تمام شاهراه‌های منتهی به شهرستان‌ها بسته است

سخنگوی والی ارزگان با بیان اینکه مسئولان دولت محلی ارزگان از هر راهی تلاش کردند تا طالبان را تضعیف کنند، گفت: اکنون اعتراف می‌کنیم که به دلیل عدم حمایت دولت مرکزی ناکام مانده‌ایم، زیرا اکنون مرکز شهر تحت تهدید طالبان قرار دارد و تمام شاهراه‌های منتهی به شهرستان‌ها در کنترل طالبان است.

وی با بیان اینکه تنها مراکز شهرستان‌ها به دست نیروهای دولتی است، تصریح کرد: تمام روستاها و حتی نزدیک‌ترین روستاهای شهرستان‌ها به دست طالبان است.

ارزگان یک ماه دیگر سقوط می‌کند

نایاب دلیل افزایش حضور گسترده طالبان در ترینکوت را بی‌توجهی دولت مرکزی خواند و با بیان اینکه در برنامه زمستانی خود ناکام مانده‌ایم، گفت: یک ماه بعد که فعالیت‌های طالبان تشدید یابد، هیچ شکی نیست که تمام ولایت ارزگان با شهر ترینکوت به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

وی تصریح کرد: چندین بار این مسائل را با دولت مرکزی در میان گذاشته و به رسانه‌هایی که از ارزگان گزارش تهیه کردند نیز به صراحت گفتیم که این ولایت تحت تهدید شدید طالبان قرار دارد.

کاسه‌ای  زیر نیم کاسه است

دوست محمد نایاب با اشاره به افزایش ناامنی‌ها در ارزگان و سکوت مسئولان دولت مرکزی گفت: احتمال این وجود دارد که کاسه‌ای زیر نیم کاسه باشد، در غیر این صورت دولت کابل نباید به این حد بی‌توجه می‌ماند.

وی با انتقاد از سکوت نمایندگان مردم ارزگان در مجالس شورای ملی گفت: مردم انتظار این را از نمایندگان خود ندارند که در قبال سرنوشتشان بی‌توجه بوده و خود را مشغول کارهای غیر مردمی کنند.

سخنگوی والی نایاب در بخش پایانی سخنان خود گفت: دلیل کاهش تهدیدات امنیتی و عدم حملات تهاجمی طالبان به شهر ترینکوت از یک ماه پیش به این سو سرمای زمستان بوده است.

وی خاطر توضیح داد: با گرم شدن هوا تهدیدات طالبان افزایش یافته و همانطوری که در بالا نیز متذکر شدیم شهر ترینکوت و در کل ولایت ارزگان به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.