تاریخ: ۱۲:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
ارتباط بیم و استرس با بی حس نشدن دندان ها

وی با توضیح اینکه یکی از ترس‌های رایج مراجعین دندان‌پزشکی، بیم از این هست که خلال انجام معالجه درد دارا باشند و دندانشان بی‌حس نشود گفت: گاهی وقت ها این بیم به تجربیات ناگوار و ناخوشایند گذشته برمی‌گردد. به طور مثال درمان‌های قبلی با درد همراه بوده هست و مراجعه‌کننده خاطرهٔ مطلوبی از معالجه دندان‌پزشکی […]

وی با توضیح اینکه یکی از ترس‌های رایج مراجعین دندان‌پزشکی، بیم از این هست که خلال انجام معالجه درد دارا باشند و دندانشان بی‌حس نشود گفت: گاهی وقت ها این بیم به تجربیات ناگوار و ناخوشایند گذشته برمی‌گردد. به طور مثال درمان‌های قبلی با درد همراه بوده هست و مراجعه‌کننده خاطرهٔ مطلوبی از معالجه دندان‌پزشکی علی‌الخصوص معالجه ریشه (عصب‌کشی) ندارد.

در درمان‌های ریشه، خوب ترین کسی که مهارت لازم را در سروکله زدن با این مورد ها دشوار دارد متخصص معالجه ریشه یا همان اندودنتیست هست.

وی با اظهار اینکه استرس و بیم یکی از علل بی حس نشدن ندان ها هست گفت: این عامل یکی از مهم‌ترین عواملی هست که موجب می‌شود دندان شما بی‌حس نشود. با روش‌های کنترل و اداره استرس می‌توانید خیلی از مورد ها مشکلات بی‌حس نشدن را حل کنید. استرس و بیم با روش‌های متفاوت ازجمله آزاد شدن مواد محرک درد، در بی‌حس نشدن نقش دارد.

این متخصص ریشه معالجهی اضافه کرد: در بعضی مورد ها برای اداره استرس خود شاید احتیاج به مراجعه به درمانگر یا حتی دریافت دوا باشید. قضیهٔ استرس و بی‌حس نشدن طریق دوجانبه هست، یعنی به سبب بیم شما محتمل هست بی‌ حسی به‌سختی به دست بیاید، به سبب تجربهٔ درد هم استرس شما هر بار اضافه‌تر می‌شود.