تاریخ: ۱۹:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
اراک| ۵۰۰ تن آشغال در یک شبانه روز در استان مرکزی تولید می گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، ، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در پاکسازی حاشیه جاده فراهان بمناسبت روز زمین پاک گفت: امروز یک بسیج عمومی در سطح استان بمناسبت پاکسازی محیط زیست شکل گرفته و این به همت مردم و گروه‌های طرفدار محیط زیست بوده که شاید برای اولین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، ، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در پاکسازی حاشیه جاده فراهان بمناسبت روز زمین پاک گفت: امروز یک بسیج عمومی در سطح استان بمناسبت پاکسازی محیط زیست شکل گرفته و این به همت مردم و گروه‌های طرفدار محیط زیست بوده که شاید برای اولین بار در کشور این بسیج عمومی در یک استان شکل می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در استان‌های کشور این برنامه‌ریزی وجود ندارد و استانداری مرکزی این پیشنهاد را ارئه کرد و طبق این پیشنهاد ظرفیت بسیاری از حامی های محیط زیست به صحنه طبیعت آمدند و در روز زمین طبیعت را پاکسازی می‌کنند.

استاندار مرکزی تصریح نمود: این پویش در ۳۶ کانون در ۱۲ شهرستان و ۳۴ شهرداری و علاوه بر این در دهیاری‌ها در حال انجام هست. در حال حاضر هدف ما این هست که در طبیعت آشغال رها نشود اما بحث دفن و بازیافت آشغال و کارخانه‌های زباله‌سوزی در مراحل بعدی شکل می‌گیرد.

وی دنبال کرد: با عده ای از سرمایه‌گذاران در راستای خرید دستگاه‌های زباله‌سوز در حال مذاکره هستیم زیرا با خرید دستگاه آشغال سوز خیلی از تبعات محیط زیستی کمتر می‌شود. در 24 ساعت در استان حدود ۵۰۰ تن آشغال تولید می‌شود که در صورت استقرار کارخانه زباله‌سوز می‌توان در بازیافت مواد و چرخه دو مرتبه آن به طبیعت به کارهای ارزشمندی انجام داد.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زمستانی در روستای مامن + عکس ها

مدیرکل محیط زیست هم در این مراسم گفت: امروز دوم اردیبهشت مصادف با روز زمین پاک هست که به همت استاندار مرکزی تمام دستگاه‌های اجرایی استان بسیج گردیدند تا مراسم پاکسازی را کانون اراک به فراهان انجام دهیم.

رضا میرزایی افزود: مردم باید به فکر باشند و با نه گفتن به پلاستیک اضافه و با تغییر رویه در پاکسازی محیط زیست نقش دارا باشند و ما نیز با استفاده نکردن از ظروف یکبار استفاده در نشست ها خود می‌توانیم به آنان نمایش دهیم که مسئولین هم به فکر می باشند. محیط زیست استان در حوزه رفتارهای ناصحیح مردم در الگوهای زیستی شکننده شده و یکی از این عاملان عارضه زننده پسماندها می باشند که باید با مدیریت اصولی و برنامه های صحیح در ساماندهی آن کوشید.