تاریخ: ۱۴:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ارائه مدلی برای مراکز خدمات شناختی در کلینیک «مغز و شناخت»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترک ستاد علوم و فناوری‌های شناختی، مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان دانشگاه‌های مختلف در محل کلینیک مغز و شناخت برگزار شد. در این نشست کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترک ستاد علوم و فناوری‌های شناختی، مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان دانشگاه‌های مختلف در محل کلینیک مغز و شناخت برگزار شد.

در این نشست کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی تاسیس کلینیک مغز و شناخت را حرکتی برای ارائه خدمات بازتوانی و توانبخشی شناختی به افراد دانست و گفت: هدف از ایجاد کلینیک مغز و شناخت، که توسط پژوهشکده علوم شناختی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شده است.

وی افزود: تدوین خطوط راهنما و پروتکل‌های مداخلات شناختی و ارائه مدلی برای مراکز خدمات شناختی است تا با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کشور توسعه یابد. 

همچنین پیمان ابهریان رئیس کلینیک مغز و شناخت توضیحاتی درباره اهداف کلینیک و حوزه های خدمات آن ارائه کرد و سپس یکی از همکاران کلینیک نمونه ای از تحقیقات انجام گرفته در زمینه اختلالات شناحتی و روش‌های شناختی برای معالجه آنها را توضیح داد.

این مطلبو از دست ندید!  اهدا نهال به مردم در ماه محرم