تاریخ: ۱۴:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
ارائه سرویس های پرسرعت غیرحجمی با هدف ارتقا کیفیت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، سرویس‌های اینترنتی به دو دسته‌بندی محدود و نامحدود تقسیم می‌شود که در میان آنان سرویس‌های محدود خود به دو دسته‌بندی ظرفیتی و غیرحجمی تقسیم شده هست، که برپایه آن که در سرویس غیرحجمی سرعت اسمی اینترنت مد نظر قرار می‌گیرد. سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، سرویس‌های اینترنتی به دو دسته‌بندی محدود و نامحدود تقسیم می‌شود که در میان آنان سرویس‌های محدود خود به دو دسته‌بندی ظرفیتی و غیرحجمی تقسیم شده هست، که برپایه آن که در سرویس غیرحجمی سرعت اسمی اینترنت مد نظر قرار می‌گیرد.

سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی که جدیدا قیمت آنان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شده، اعداد اظهاری آن طبق استفاده منصفانه هست و سقف استفاده در بین شرکت‌های عرضه دهنده متمایز هست و در صورت گذر از استفاده عادلانه عرضه خدمات با دست کم سرعت صورت می‌گیرد.

وزارت ارتباطات هدف از تشخیص نکردن سقف را احداث فضا رقابتی در بازار می‌داند و در این خصوص محمد جواد آذری جهرمی گفت: در استفاده منصفانه ترافیک درونی بایستی دست کم دو برابر ترافیک بین الملل جنبه گردد.

علاوه بر این در مورد قیمت‌ها نیز در قیاس با تعرفه‌های از پیش تشخیص شده کاربران دست کم حدود سی درصد کم شدن خرج خواهند داشت.