ارائه تسهیلات توسط صندوق ولایت به مددجویان و غیرمددجویان در جهت رفع محرومیت

0
اشتراک

ارائه تسهیلات توسط صندوق ولایت به مددجویان و غیرمددجویان در جهت رفع محرومیت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، رضا سلم‌آبادی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: صندوق تازه تاسیس ولایت کمیته امداد حضرت امام خمینی با ارائه تسهیلات به مددجویان و غیرمددجویان در جهت رفع محرومیت تلاش می‌کند.

وی افزود: ۸۰ درصد از این تسهیلات در اختیار مددجویان کمیته امداد و ۲۰ درصد دیگر در اختیار افراد غیرمددجو که برای دریافت وام مراجعه می‌کنند قرار می‌گیرد.

مدیر‌کل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان داشت: در شش ماهه اول امسال میانگین پرداختی برای هر نفر ۸۰۰ هزار تومان بوده‌ است که به علت افزایش منابع این رقم به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای هر فرد افزایش یافت.

سلم‌آبادی تاکید کرد: لازم است فرهنگ‌سازی شود تا مردم برای سپرده‌گذاری در این صندوق اقدام کنند تا منابع بیش‌تری برای ارائه تسهیلات به نیازمندان در اختیار باشد.

این مسؤول افزود: کارکرد این صندوق قرض‌الحسنه منحصر به کمیته امداد نیست و تمام سازمان‌ها و ادارات می‌توانند از این صندوق استفاده کنند.

مدیر‌کل کمیته امداد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اکنون در دوردست‌ترین نقاط استان همچون دیهوک و درح نیز اداره کمیته امداد تاسیس شده‌ است که تمام ساز و کار این صندوق در این ادارات انجام می‌شود و نیاز به مراجعه متقاضیان به مرکز استان نیست.

سلم‌آبادی با اشاره به اینکه منابع این صندوق در جهت رفع محرومیت در بخش‌های درمان، اشتغال و ازدواج هزینه می‌شود، بیان داشت: در حال حاضر ۶۰ درصد این منابع در زمینه اشتغال صرف می‌شود تا فرهنگ کار و تلاش در جامعه افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی توسط کمیته امداد امام خمینی برای مناطق محروم خراسان جنوبی چراغ جهت گرمایش و تانکر ضد جلبک تهیه می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.