اخلمد، آبشاری زیبا در نزدیکی مشهد

0
اشتراک

اخلمد، آبشاری زیبا در نزدیکی مشهد

 

اخلمد، آبشاری زیبا در نزدیکی مشهد

در نزدیکی شهر مشهد و در ۱۷ کیلومتری جنوب غربی شهرستان چناران آبشاری بسیار زیبا و دیدنی واقع شده است که در سال های اخیر بازدید کنندگان و گردشگران بسیاری برای تفریح خود را به آن رسانده اند. این آبشار در نزدیکی روستای اخلمد واقع شده که نام این روستا بر روی آبشار نیز نهاده شده است.

آبشار اخلمد در واقع مجموعه ای از چهار آبشار می باشد که با فاصله های متفاوتی از هم قرار گرفته اند، برای رسیدن به اولین آبشار باید ماشین را در روستای اخلمد پارک کرده و پیاده مسیر آبشار را آغاز کنید، بعد از گذر از روستا باید تقریبا مسیری طولانی را طی کرد، اما با دیدن انواع گل و گیاه و سر سبزی هایی که در طول مسیر قرار دارند آدمی محو این زیبایی ها شده و طولانی بودن مسیر اصلا به چشم نمی آید.

بعد از طی این مسیر زیبا و چشم نواز اولین آبشار با طول حدود ۲۳ متر به چشم می خورد، بعد از این آبشار با حدود ۱ کیلومتر پیاده روی به دومین آبشار می رسید، این آبشار اصلی ترین آبشار اخلمد می باشد که طول آن به حدود ۴۰ متر می رسد که از زیباترین آبشارهای این مجموعه نیز محسوب می گردد، بعد از این آبشار نیز سومین و چهارمین آبشار است که در بالای آبشار اصلی قرار گرفته اند.

گردشگرانی که با تور مشهد به این شهر مقدس سفر کرده اند به راحتی می توانند خود را به روستای اخلمد رسانده و از این آبشار زیبا و دیدنی بازدید داشته باشند. اما این نکته را در نظر داشته باشند که برای رفتن به این آبشار وسایل ابتدایی مورد نیاز کوه نوردی لازم است تا به راحتی بتوان از آن بازدید کرد.

دیواره های سنگی آبشار اخلمد به دلیل ارتفاع بلندی که دارند به عنوان یکی از عظیم ترین مناطق برای ورزش کوه نوردی ایران نیز به شمار می آید، ارتفاع این دیواره ها به ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر می رسند، به همین سبب علاوه بر گردشگران، این آبشار مورد توجه کوه نوردان و صخره نوردان بسیاری از سراسر ایران نیز قرار گرفته است.

افرادی که قصد سفر دارند ولی رفتن به نیمه شمالی ایران برایشان دشوار است سایت لحظه آخر پیشنهاد سفر به نیمه جنوبی کشور را دارد، استفاده از تور کیش و سفر به این جزیره می تواند بسیار جذاب و مهیج باشد، و یا می توانید با مراجعه به این سایت از تور لحظه آخری قشم مطلع شده و به این جزیره پر از عجایب سفر کنید.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.