تاریخ: ۱۱:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
اخطار سامان غذا و دوا در مورد قارچ های خودرو

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان غذا و دوا با اشاره به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ‌های مسمومیت‌های موخر متاثر از استفاده قارچ‌های خودرو در طبیعت، گفت: به احتمال زیاد با توجه به بارندگی‌ها و شرایط جوی موخر در بعضی منطقه های کشور قارچ‌هایی روییده‌اند، اما به هیچ‌وجه نباید آن‌ها را استفاده کرد. دکتر […]

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان غذا و دوا با اشاره به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ‌های مسمومیت‌های موخر متاثر از استفاده قارچ‌های خودرو در طبیعت، گفت: به احتمال زیاد با توجه به بارندگی‌ها و شرایط جوی موخر در بعضی منطقه های کشور قارچ‌هایی روییده‌اند، اما به هیچ‌وجه نباید آن‌ها را استفاده کرد.

دکتر کیانوش جهانپور در این باره اضافه کرد: مردم قطعا از استفاده قارچ‌های خودرو در طبیعت اجتناب کنند و منحصرا قارچ را از بازار، سوپرمارکت و شرکت‌های پرورش قارچ خریداری کنند.

وی با تاکید بر ضرورت اجتناب مردم از استفاده قارچ‌های خودرو در طبیعت، اضافه کرد: به احتمال زیاد با توجه به بارندگی‌ها و شرایط جوی موخر در بعضی منطقه های کشور قارچ‌هایی روییده‌اند، اما به هیچ‌وجه نباید آن‌ها را استفاده کرد. متاسفانه در روز‌های موخر بعضی هموطنان به دنبال طبیعت‌گردی‌هایشان، قارچ‌های خودرو را استفاده کردند.

جهانپور با بیان اینکه تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی در طبیعت کار بسیار دشواری هست، تاکید کرد: حتی اشخاص مجرب و قارچ‌شناسان حرفه‌ای هم امکان دارد در این خصوص ها خطا کنند؛ در نتیجه علی‌رغم همه مشخصه‌هایی که برای تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی گفته می‌شود، هیچ‌کدام از این مشخصه‌ها حتمی نیست؛ در نتیجه تنها سفارش ما این هست که از استفاده قارچ‌های خودرو در طبیعت اجتناب گردد.

این مطلبو از دست ندید!  هشدار نسبت به برداشت قارچ‌های سمی و خودرو در طبیعت