تاریخ: ۱۴:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
اخطار به مالکین پاساژ صدف سنندج رنگ جدی به خود گرفت/مجتمع پلمپ شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نوای آبیدر، آتش سوزی هفته گذشته پاساژ صدف سنندج تلنگری جدی در مغازه‌داران این مجتمع ۲۰ ساله ایجاد کرد و موجب اعتراض آنان به نبود تجهیزات ایمنی و زیرساخت‌های استاندارد شد.   این آتش سوزی به دلیل استفاده بیش از توان برخی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نوای آبیدر، آتش سوزی هفته گذشته پاساژ صدف سنندج تلنگری جدی در مغازه‌داران این مجتمع ۲۰ ساله ایجاد کرد و موجب اعتراض آنان به نبود تجهیزات ایمنی و زیرساخت‌های استاندارد شد.

 

این آتش سوزی به دلیل استفاده بیش از توان برخی از مغازه‌های طبقه زیرزمین از کابل برق بود که در نهایت تاسف و به دلیل استاندارد نبودن پارکینگ و معبر ورودی آن، آتش نشانی نتوانست آنگونه که می‌بایست در این محل حضور یابد.

 

به زعم اینکه آتش با تلاش‌های آتشنشانان مهار شد، این سوال در اذهان ایجاد شده که نقش شهرداری در اخطار و جلوگیری از فعالیت چنین مجتمع‌های بدون تجهیزات ایمنی چیست؟

 

آیا مسئولین شهری با نادیده گرفتن چنین مکان‌هایی، ناخواسته پلاسکوی دیگری را در سنندج رقم خواهند زد؟

 

در همین راستا "علیرضا کاظمی" مدیر شهرداری منطقه ۲ سنندج در گفتگو با نوای آبیدر گفته که چندین بار به به مالکین مجتمع صدف سنندج به دلیل وجود نقایص اخطار کتبی داده شد.

 

وی افزوده که مهمترین نواقص این پاساژ عدم احداث راه پله اضطراری و عدم ارائه گواهی مهندسین ناظر تاسیسات و گواهی اداره استاندارد در خصوص ایمنی آسانسور و همچنین عدم نصب سیستم اطفاء حریق است.

این مطلبو از دست ندید!  اعتراض مجلس به صادر کردن پروانه مخصوص برای شکارچیان آمریکایی

 

شهردار منطقه ۲ گفته که احداث بالکن تجاری در طبقات مختلف به متراژ ۴۲۳ متر، عدم اجرای رای کمیسیون ماده صد در خصوص احداث راه پله اضطراری، الحاق ۶۲۳ متر مربع زیر زمین به پلاک مذکور و استفاده از آن بعنوان پارکینگ، الحاق ۱۲۱ متر مربع واستفاده از آن بعنوان سرویس بهداشتی، الحاق ۵۲ متر مربع واستفاده بعنوان پست برق، تبدیل راهرو به تجاری در طبقات مختلف و همچین کسری ۶۵ واحد کسری پارکینگ از جمله تخلفات ساختمانی رخ داده در پاساژ صدف است.

 

کاظمی با بیان اینکه با توجه به دعوت مکرر از مالکین پاساژ صدف در خصوص ارائه دفاعیه از تخلفات رخ داده و عدم همکاری آنان، پرونده تخلفات ساختمانی پاساژ صدف به کمیسیون ماده صد خبر داد ارجاع داده شد.

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از نوای آبیدر، پاساژ صدف سنندج یکی از مجتمع‌های تجاری – خدماتی شهر است که در اواخر دهه ۷۰ بعنوان یکی از نقاط عطف تجارت در شهر ساخته شد و با توجه به حجم بالای تخلفات و نبود استانداردهای لازم است صاحبان مغازه‌ها به اخطارهای مکرر شهرداری توجه لازم را داشته باشند.