اختلاف حقوق شاغلان،‌ بازنشستگان و مستمری ‌بگیران ۱۰ درصد می شود

0
اشتراک

اختلاف حقوق شاغلان،‌ بازنشستگان و مستمری ‌بگیران ۱۰ درصد می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  هیجار  ،نمایندگان کانون های بازنشستگی کشوری استان لرستان و چندین نفر از بازنشستگان فرهنگی فعال الیگودرز با نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی دیدار نمودند.

دکترمحمد خدابخشی در  این نشست صمیمی به تشریح احکام برنامه ششم توسعه کشور برای بازنشستگان و مستمری بگیران گفت : در کمیسیون تلفیق برنامه ششم احکام خوبی برای حقوق بگیران به تصویب رسید   که در یکی از احکام دولت مکلف برای ایجاد شفافیت در پرداختی های نقدی و غیر نقدی دستگاهای اجرایی سامانه الکترونیکی طراحی نماید که امکان دسترسی نهاد های نظارتی به آن فراهم شود .

وی ادامه داد:در قانون مدیریت خدمات کشوری برخی دستگاه ها برای کارکنان خود مزایایی در نظر گرفتند که باعث ایجاد فاصله  بین پرداختی ها و مزایای در بین کارکنان دستگاه های اجرایی شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به همسان سازی و همترازی حقوق شاغلین ، بازنشستگان و مستمری بگیران اظهار داشت : دولت مکلف سامانه امتیاز بندی را طراحی کند که براساس آن اختلاف حقوق شاغلین و بازنشستگان و مستمری بگیران با لحاظ شرایط شغلی ، سنوات خدمتی ،تحصیلی و کلیه متغیرهای خدمتی تا پایان برنامه ششم  10درصد  می شود.

نماینده مردم الیگودرز در پایان خاطر نشان کرد : دولت موظف شده گزارش اجرای احکام برنامه را برای نظارت مستمر به مجلس ارائه  دهد.

در این جلسه دبیر و بازرس کانون های بازنشستگان کشوری استان لرستان و جمعی از فعالان صنفی بازنشستگان فرهنگی الیگودرز ضمن قدردانی  از تلاش های نماینده شهرستان به  گزارش های  فعالیت ها و پیگیری های خود با سازمان برنامه و بودجه ، وزارت رفاه ، سازمان و صندوق های بازنشستگی کشوری را ارائه نمودند.

 همچنین تعدادی از بازنشستگان  از نماینده مردم الیگودرز درمجلس درخواست نمودند که در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۶ کشور در کمیسیون برنامه و بودجه ، تلفیق و صحن علنی مجلس خصوصا تلاش های خود را  برای جابجایی ردیف های بودجه به نفع بازنشستگان کشور ادامه دهد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.