گروه: زنان
تاریخ: ۱۷:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
احیای شب ولادت قائم در مازندران/ ماجرای خانه به دوشی بنیاد مهدویت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری،  مدیر بنیاد مهدویت مازندران امروز دهم اردیبهشت ماه در نشست مهدویت در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران،  گفت: با اقدامات انجام شده استان مازندران در جشنواره  مهدویت سال گذشته این بنیاد جزو سه استان برتر کشور شد.وی افزود:  […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری،  مدیر بنیاد مهدویت مازندران امروز دهم اردیبهشت ماه در نشست مهدویت در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران،  گفت: با اقدامات انجام شده استان مازندران در جشنواره  مهدویت سال گذشته این بنیاد جزو سه استان برتر کشور شد.
وی افزود:  نمایشگاه کودک و نوجوان در مازندران به مناسبت نیمه شعبان در سال گذشته مورد استقبال فراوان مردم قرار گرفت.
مدیر بنیاد مهدویت مازندران تصریح کرد: اولین دوره تربیت مربی مهد مهدوی در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مازندران از  فروردین ماه امسال با حضور اساتیدی از قم  برگزار شد.
وی افزود: این دوره به مدت چهار هفته، روزهای پنجشنبه و جمعه در بنیاد مهدویت مازندران با حضور اساتیدی از قم، تشکیل شده است که پس از پایان دوره به آنها گواهی معتبر داده می‌شود.
نصوری از راه‌اندازی ۳۰ مربی مهد کودک با عنوان «یاران آفتاب» خبر داد و گفت: تا کنون  36 نفر از مربیان مهدهای کودک  از آموزش‌های این دوره بهره بردند و در نظر است دوره تکمیلی را در قم بگذرانند.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ مهدویت و بهره‌گیری سخنرانان و وعاظ ، مطالبی تحت عنوان «امام شناسی»  تهیه و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران به چاپ رسید.
مدیر بنیاد مهدویت مازندران  گفت: آموزش برخی از روحانیون و مربیان با همکاری دادگستری استان در برخی از شهرها به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سال گذشته برگزار شد.
وی افزود: در قالب سی دی نیز محتوا،  تهیه شده و از تبلیغات اسلامی می خواهیم که آن را به چاپ برساند.
نصوری عنوان کرد: با شناسایی هیئت‌های مذهبی فعال و برگزاری نشست با اعضای این هیئت‌ها هماهنگی لازم برای اجرای برنامه‌های نیمه شعبان و نیز احیای شب در نیمه شعبان در شهرهای مازندران همگام با سراسر کشور انجام شد.
وی افزود:  پایان بخش برنامه شب احیا قرائت دعای ندبه در صبح جمعه  است.
مدیر بنیاد مهدویت مازندران با اشاره به اینکه باید فرهنگ مهدویت با یک نگاه درست به جامعه القا و نهادینه شود، گفت: همه کارکنان بنیاد بدون حقوق و حق الزحمه فعالیت دارند و این بنیاد برای هزینه جاری خود دچار مضایق مالی است.
وی افزود: متاسفانه ساختمان استقرار بنیاد مهدویت در استان ، وقفی و استیجاری است  و این بنیاد توان پرداخت آن را ندارد.
احیای شب ولادت قائم در مازندران/ ماجرای خانه به دوشی بنیاد مهدویت