گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
احمد اسماعیل پور: تا چند سال دیگر قهرمانی قاره آسیا هم یک رویا می گردد چه برسد به مقام جهانی/ کنسل دیدار با برزیل به علت پول بلیت مضحک هست!

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ احمد اسماعیل‌پور، بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان و سومین بازیکن برتر جهان در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا، بعد از چندین فصل حضور در تیم گیتی‌پسند اصفهان،‌ سال کنونی به تیم چین دائو در لیگ برتر کشور چین ملحق شد. اسماعیل‌پور که بهمراه چندین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ احمد اسماعیل‌پور، بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان و سومین بازیکن برتر جهان در جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا، بعد از چندین فصل حضور در تیم گیتی‌پسند اصفهان،‌ سال کنونی به تیم چین دائو در لیگ برتر کشور چین ملحق شد.

اسماعیل‌پور که بهمراه چندین ملی‌پوش دیگر تیم ملی به لیگ چین رفته هست،‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم صحبت‌هایی را در مورد حضور خودش در لیگ چین، ابزارها این کشور، بحث کنسل بازی‌های تیم ملی و پاداش‌های پرداخت نشده انجام داده هست که در زیر می‌خوانید:

تسنیم: شرایطت در تیم چینی چگونه هست؟

خدا را سپاس شرایطم خوب هست،‌ سه بازی در لیگ چین انجام داده‌ایم و ما دو برد و یک شکست در این سه هفته داشته‌ایم که تنها باخت‌مان هم در لحظه های انتهایی مقابل قهرمان فصل گذشته چین بود.

تسنیم: لیگ چین را در چه سطحی می‌بینی؟

من چند سال هست لیگ چین را دنبال می‌کنم. این لیگ نسبت به سال‌های قبل پیشرفت چشمگیری کرده‌ و سال کنونی مربی‌ها و بازیکنان خارجی بسیاری به چین آمده‌اند و سطح لیگ این کشور هم بالا رفته هست و بنظرم لیگ جذابی دارند.

تسنیم: قطعاً تو و چند ملی‌پوش دیگر مثل علی اصغر حسن‌زاده و فرهاد توکلی به سبب مسائل مالی به لیگ چین رفتید، آیا تفاوت قراردادت در چین با ایران اعتبار این کار را داشت؟

مطمئناً همین‌طور هست و تفاوت مالی به حدی فراوان بوده که ما به لیگ چین آمده‌ایم. درست هست کیفیت لیگ ایران بالاتر از چین هست، اما بنظرم در ایران شأن و شخصیتی که باید به بازیکنان بدهند را قائل نمی‌شوند و قراردادهای ما در چند گذشته در لیگ ایران ثابت مانده بود. فکر می‌کنم با این وضع دلار هر کسی دیگری هم به جای ما باشد لیگ چین را انتخاب می‌کند و من هم همین تصمیم را گرفتم.

تسنیم: پس با این شرایط فعلاً قصد برگشت به ایران را نداری.

نه، فعلاً تا این شرایط بر فوتسال حاکم هست تا جایی که می‌توانم با این وضع اقتصادی در خارج از کشور بازی می‌کنم تا اینکه تغییر و تغییری در فوتسال ما ایجاد گردد.

تسنیم: بالا رفتن دلار هم به سود شماست!

تسنیم: وضع چین به لحاظ سخت‌افزاری و ابزارها چگونه هست؟

به لحاظ زیرساختی از همه لحاظ از ایران بالاتر هستند. فقط می‌ماند بحث ژنتیکی و استعدادی که آن هم مطمئناً در چند سال آینده با آوردن بازیکنان و مربیان «تاپ» جهانی، می‌توانند سطح‌شان را بالا ببرند و در سطح قاره آسیا صحبتی برای گفتن دارا باشند.

این مطلبو از دست ندید!  توضیح درباره اجرای تئاتر‌های لاکچری و احتمال ورود سرمایه مشکوک به هنر نمایش/ باندبازی به سالن‌های تئاتر رسید؟/ تشریح چارچوب قانونی نظارت بر محتوای آثار نمایشی

تسنیم: زندگی در چین چگونه هست، آیا با بازیکنان دیگر ایرانی که در این کشور حاضر هستند رابطه داری؟

زندگی کردن نسبت به ایران سخت‌تر هست، اما خدا  را شکر من و فرهاد توکلی اینجا با هم هستیم و مشکلی بابت غذا هم نداریم.

تسنیم: برویم سراغ تیم ملی، بازی با برزیل و تورنمنت قزاقستان کنسل شد، الان هم قرار هست به تورنمنت اسلواکی اعزام شوید. قطعاً برای تیم ایران که سوم جهان هست کنسل بازی با برزیل خوب نبود.

این اتفاق خیلی بدی بود، چون برزیل تیم بزرگی هست و همه آرزو دارند با این تیم بازی کنند. بعد از برتری ما مقابل این تیم در جام جهانی، آنان خیلی مشتاق بودند که دو مرتبه با ما بازی کنند. بنظرم این اتفاق شخصیت تیم ایران را نه فقط مقابل برزیل، لکن مقابل تمام جهان رد کرد. حتی مارکوس سرمربی سابق برزیل هم که در چین حاضر هست، از من سؤال کرد به چه سبب دیدار تیم کشورتان با برزیل کنسل شد، اما من هیچ پاسخی برای او نداشتم.

واقعاً اگر کنسل بازی با برزیل به علت نرخ بلیت بوده،‌ خیلی خنده‌دار هست! فکر می‌کنم فوتسال برای افرادی که این کار را کرده‌اند همیشه مثل یک بچه سر راهی بوده هست و توجهی به این رشته ندارند. همین علل هم موجب می‌شود کسی مشتاق نباشد در لیگ ایران بازی کنند و این برای فوتسال ما که مالک رده جهانی هست زشت هست. مطمئناً وقتی ما می‌گوییم تیم سوم جهانیم باید همه چیزمان هم شبیه تیم سوم جهان باشد. فکر می‌کنم با این وضع تا چند سال دیگر قهرمانی قاره آسیا هم یک رویا گردد، چه برسد به اینکه جزء چهار تیم جام جهانی باشیم. 

علیرضا صمیمی: توپ‌های لیگ برتر مورد تأیید بورکینافاسو هم نیست،‌ چه برسد به فرانسه

 

تسنیم: اردوی تیم ملی فوتسال برای تورنمنت اسلواکی چند روز دیگر شروع می‌شود،‌ آیا تو هم به این اردو دعوت شدی؟

 بله دعوت‌نامه‌ای برای من به باشگاهم ارسال شده، اما هنوز باشگاه با این مبحث موافقت نکرده هست، چون ما سه روز بعد بازی داریم. فعلاً در حال رایزنی هستیم تا موافقت باشگاه را دریافت کنیم و به اردوی تیم ملی بیاییم.

تسنیم: بحث پاداش‌های تیم ملی برای قهرمانی در قاره آسیا به کجا رسید، قرار نیست پرداخت گردد؟

بهر صورت هنوز به ما پاداشی نداده‌اند و فکر هم نمی‌کنم اصلاً این اتفاق افتد.