احراز هویت تنها ۳ تن از جانباختگان پلاسکو

0
اشتراک

احراز هویت تنها ۳ تن از جانباختگان پلاسکو

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از احراز هویت تنها ۳ تن از جانباختگان پلاسکو خبر داد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی با بیان اینکه تا این لحظه هیچ گونه هزینه کفن و دفن از ۴شهروند جانباخته حادثه پلاسکو که پیکرشان یافت شده، دریافت نشده است، گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده خانواده های این افراد می توانند در صورت تمایل در هر قطعه ای از بهشت زهرا(س) متوفی خود را دفن کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح جزییات این خدمات دهی افزود: مرحوم حیدر پهلوانی روز ۵ شنبه هفتم بهمن ماه بعد از احراز هویت در قطعه ۳۰۵ ، ردیف ۴۲دفن شد. همچنین مرحوم جواد حسینقلی زاده نیز جمعه ۸ بهمن ماه در قطعه ۲۱۶ ردیف ۸۷دفن شده است که تمامی هزینه های این دو متوفی رایگان بوده است.
وی در خصوص سومین شهروند فوت شده در حادثه ساختمان پلاسکو نیز گفت: پیکر مرحوم محمود محسنی هم روز پنجشنبه ۷ بهمن ماه توسط خانواده اش به شهرستان ورامین انتقال داده شده است.
یزدانی خاطر نشان کرد: این در حالیست که شهروند چهارم تا این لحظه احراز هویت نشده که به محض اهراز هویت مراحل کفن و دفن آن  در بهشت زهرا با احترام انجام خواهد شد. 
معاون شهردار تهران با پرداختن به شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر دریافت هزینه از خانواده های این ۴جان باخته حادثه پلاسکو تاکید کرد: اخبار منتشر شده کذب محض است و سازمان بهشت زهرا بابت تدفین این جانباختگان هزینه ای دریافت نکرده است.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص عکس فیش منتشر شده در فضای مجازی تصریح کرد: عکس منتشر شده از فیش، نشان از پیش فروش قبر دارد، در حالی که پیش فروش قبر برای افرادی است که هنوز دارفانی را وداع نگفته اند نه فردی که به دیدار حق شتافته است. بنابراین جای تعجب دارد چرا افرادی با انتشار عکسی از پیش فروش قبر تاکید دارند این قبض فیش دریافتی شهرداری تهران از خانواده یکی از ۴جانباخته پلاسکو برای تدفین است.
یزدانی در توضیح بیشتر اضافه کرد: ممکن است این فیش منتشرشده مربوط به پیش فروش طبقات دیگر قبری باشد که بهشت زهرا(س) به صورت رایگان در اختیار خانواده جان باخته حادثه پلاسکو گذاشته است. به عبارت ساده تر شهرداری تهران یک قبر را رایگان به جانباخته تخصیص می دهد و خانواده ایشان شاید تمایل داشته باشند که دیگر طبقات آن قبر را پیش خرید کنند، در این صورت برای قبور بعدی هزینه دریافت می شود.
براساس گزارش شهرنوشت، معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده تنها به خود جانباخته این حادثه یک قبر رایگان تخصیص داده می شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.