تاریخ: ۱۶:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
احداث سدهای “چول هول” و “بن لار” نیاز مردم شهرستان پلدختر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سید حمیدرضا کاظمی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  و کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرستان پلدختر خروجی استان لرستان است و از آنجا که رودخانه سیمره و کشکان از آن عبور کرده و به سمت استان خوزستان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سید حمیدرضا کاظمی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  و کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرستان پلدختر خروجی استان لرستان است و از آنجا که رودخانه سیمره و کشکان از آن عبور کرده و به سمت استان خوزستان می‌رود برای مهار سیل و تامین آب آشامیدنی به وزیر نیرو پیشنهاد داده شد سد احداث شود.

وی افزود: با وجود اینکه این منطقه همیشه در معرض سیلاب قرار دارد احداث سدهای چول هول و بن لار از نظر آب آشامیدنی، کشاورزی و جلوگیری از سیلاب نیاز مردم منطقه است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با سد زال عنوان کرد: آب رودخانه زال همچنان هدر می‌رود در صورتی‌ که می‌توان با احداث این سد در جهت تولید برق در منطقه اشتغال‌زایی و تولید ایجاد کرد.

وی به سیل اردیبهشت سال ۹۵ در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: این سیل بیش از ۷۵ میلیارد تومان به جاده‌ها، مزارع، کشاورزی، باغات، جاده‌های روستایی و بین مزارع خسارت وارد کرد که انتظار می‌رود در این زمینه توجه ویژه‌ای شود تا حداقل بخشی از مشکلات مردم منطقه برطرف شود.

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن

کاظمی از تلاش اصحاب رسانه شهرستان به خاطر انعکاس مسائل و مشکلات مردم که کمک‌رسان دولتمردان هستند و به مردم آگاهی بخشی می‌کنند تقدیر کرد.

برچسب ها: ,