تاریخ: ۲۱:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
احداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با اهمیت ترین احتیاج بهداشتی معالجهی جنوب سیستان و بلوچستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، شهرستان ساحلی چابهار یکی از خوب ترین نقاط سیاست هایی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، کشاورزی و صنعتی هست که به سبب پیشرفت نامتوازن و سکونت جمعیت فراوانی در این شهرستان و بعضی شهرهای جنوبی استان ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی یکی از لزوم های بنیادی مردم این منطقه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، شهرستان ساحلی چابهار یکی از خوب ترین نقاط سیاست هایی، تجاری، ترانزیتی، گردشگری، کشاورزی و صنعتی هست که به سبب پیشرفت نامتوازن و سکونت جمعیت فراوانی در این شهرستان و بعضی شهرهای جنوبی استان ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی یکی از لزوم های بنیادی مردم این منطقه برای برطرف نیازهای بهداشتی معالجهی هست.

شهرستان های کنارک و سرباز در همجواری چابهار وضع بهداشتی خوبی ندارند و حتی کنارک هیچگونه بیمارستانی ندارد و همه مردم آن به چابهار مراجعه می کنند.

چابهار و کنارک از نظر ابزارها، نیروی آدمی، دکتر متخصص و امکانات بهداشتی معالجهی در وضع خیلی بدی بسر می برند و مردم از نبود ابزارها بهداشتی در رنج و دشواری می باشند.
اهمیت احداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی برای مردم چابهار کمتر از اعمال طرحهای بزرگ اقتصادی و اشتغالزایی نیست و همیشه در سفرهای متفاوت مدیران استانی و کشوری و جلسه های متفاوت ساخت این بیمارستان از خواسته ها و خواسته های ارزشمند مردم هست.
معاون استاندار سیبستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان مخصوص چابهار عنوان کرد: برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در سالهای موخر پیگیریهای فراوانی از سوی مردم و مدیران مربوط این شهرستان انجام شده هست که امید داریم در دولت تدبیروامید عملیات اعمالی آن شروع گردد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چابهار نیز به خبرنگار ایرنا بیان داشت: کم بودن شاخصه های بهداشتی ودرمانی و برخورداری این منطقه از ابزارها بهداشتی معالجهی همت مدیران و تعلق ارزش مخصوص را می طلبد.
ابراهیم نبردی زهی اضافه کرد: هم اینک یک بیمارستان با اسم امام علی (ع) با ۱۸۲ تخت بستری، ۶۹ منزل بهداشت، ۱۰ پایگاه جاده ای، ۱۷ مرکز بهداشتی معالجهی شهری و روستایی و ۱۱ داروخانه شهری و سه داروخانه روستایی به مردم شهرستان چابهار خدمات بهداشتی ودرمانی ارایه می کنند.
وی گفته بود: ۴۹ دکتر متخصص و ۶ دکتر عمومی در بیمارستان امام علی (ع) و ۲۲ دکتر در جایگاه ها بهداشتی معالجهی شهری و روستایی شهرستان چابهار مشغول خدمت می باشند.
وی دنبال کرد: با ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی شاخصه های بهداشتی معالجهی ارتقا پیدا می کند و قسمت بزرگی از مشکلات مردم در حوزه بهداشت ودرمان مرتفع می گردد.
وی اهتمام کرد: چابهار شهری بین المللی هست و ضروری هست ابزارها و امکانات دکتری آن زیادتر از سایر شهرستان های سیستان وبلوچستان و حتی بعضی شهرهای دیگر کشور باشد تا زمینه توریست معالجهی از کشورهای همجوار فراهم گردد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز با خورده گیری از کم بودن گردیدید زیرساخت ها وامکانات بهداشتی معالجهی، ورزشی، تعلیمی و آبرسانی شهری وروستایی بیان داشت: ابزارها اولیه برای رفاه حال مردم شهرستان ۲۸۳ هزار نفری چابهار وجود ندارد.

وی گفته بود: مریض ها به سبب نبود تخت های بیمارستانی در چابهار گاهی زمان ها در راهرو بستری می باشند و دکتر متخصص و نیروی آدمی بهداشتی معالجهی در حد قدر کفایت وجود ندارد.

وی عنوان کرد: مردم شهرستان چابهار خواستار احداث بیمارستان تازه با ابزارها و امکانات می باشند و به طور مستمر بر تسریع در شروع عملیات آن تاکید و در خواست دارند.

۳۰۴۳**۶۰۸۱ خبرنگار: رستم کریمی ** انتشار یافتن دهنده: حیدر سرایانی