گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
احتمال فوت اکثر از ۵۰ هزار بچه یمنی تا انتهاء امسال

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  ؛ روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلستان در پایگاه اینترنتی خود درج کرد: گروه فعال «کودکان را رهایی دهید»، اخطار داده هست احتمالا تا انتهاء سال اکثر از ۵۰ هزار بچه یمنی بر اثر بیماری و […]

احتمال فوت اکثر از ۵۰ هزار بچه یمنی تا انتهاء امسالبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  ؛ روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلستان در پایگاه اینترنتی خود درج کرد: گروه فعال «کودکان را رهایی دهید»، اخطار داده هست احتمالا تا انتهاء سال اکثر از ۵۰ هزار بچه یمنی بر اثر بیماری و گرسنگی متاثر از نبرد جان خود را از دست خواهند داد.

تخمین می شود، سال کنونی تا هم حالا حدود ۴۰ هزار بچه یمنی بر اثر سوءتغذیه حاد جان باخته اند و گروه «کودکان را رهایی دهید» حدس می کند این عدد تا انتهاء تعطیلات کریسمس به اکثر از ۵۰ هزار نفر برسد.

تامر کرولوس، مدیر گروه «کودکان را رهایی دهید»، با اظهار اینکه این فوت ها قابل پیشگیری بوده اند، گفت: این آمار نشان می دهد روزانه اکثر از صد مادر در سوگ فرزندان خود می گریند.

گفته می شود، حدود ۳۸۵ هزار بچه در یمن از سوء تغذیه گردیدید رنج می برند و نهادهای امدادی معتقدند منحصرا حدود نیمی از آنان تحت معالجه قرار می گیرند.