گروه: تور
تاریخ: ۱۷:۰۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز جمعه ایرنا به نقل از روزنامه ‘استریت تایمز’، یک مقام ارشد حزب ‘بومی تباران متحد مالزی’ (برساتو) که رهبری آن بر عهده ‘ماهاتیر محمد’ هست گفت که نخست وزیر اسبق مالزی می خواهد در انتخابات سراسری این کشور شرکت کند. پیر عرصه سیاست مالزی که حالا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز جمعه ایرنا به نقل از روزنامه ‘استریت تایمز’، یک مقام ارشد حزب ‘بومی تباران متحد مالزی’ (برساتو) که رهبری آن بر عهده ‘ماهاتیر محمد’ هست گفت که نخست وزیر اسبق مالزی می خواهد در انتخابات سراسری این کشور شرکت کند.
پیر عرصه سیاست مالزی که حالا ۹۲ سال دارد، درصورت شرکت در انتخابات این کشور از حوزه انتخابی جزیره ‘لنکاوی’ که از قطب های گردشگری مالزی هست و یا ‘پوتراجایا’ که پایتخت ستادی این کشور هست، وارد انتخابات می شود.
”عبدالرشید عبدالرحمان’ معاون حزب ‘بومی تباران متحد مالزی’ در صحبت با رسانه های مالزی گفته هست که ‘ماهاتیر’ به احتمال بسیار از حوزه ‘لنکاوی’ وارد انتخابات می شود.

نخست وزیر اسبق مالزی که از حدود سه سال پیش با این باور که ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر حال حاضر این کشور به سبب فساد پولی ضروری هست از کار خود استعفا کند، وارد عرصه سیاسی شده و با تشکیل حزب تازه ‘بومی تباران متحد مالزی’ و علاوه بر این تشکیل ائتلاف امید می خواهد تا بار دیگر قدرت و توان سیاسی خود را به قضاوت مردم این کشور بگذارد.
این درحالی هست که حزب حاکم ‘آمنو’ که دولت را به رهبری نجیب تون رزاق برعهده دارد و نخست وزیر مالزی راهبرد اقتصادی دولتش راکارآمد دانسته و با عرضه برنامه چشم انداز دگرگونی اقتصادی این کشور قصددارد تا مالزی را به یکی از کشورهای پیشرو اقتصادی در جنوب شرق قاره آسیا مبدل کند.
شبک**آساق**۲۴۱**۱۵۹۹**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی