تاریخ: ۱۵:۱۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
اجرای ۱۷ طرح آب و فاضلاب روستایی در لرستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  علیرضا کاکاوند در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‎های زیرساختی تخریب شده در سیل لرستان، گفت: ۲ هزار و ۸۹۶ روستا در لرستان وجود دارد که ۹۷ درصد از جمعیت این روستا‌ها از آب شرب بهداشتی برخوردار هستند. وی تصریح کرد: در سیل […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  علیرضا کاکاوند در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه‎های زیرساختی تخریب شده در سیل لرستان، گفت: ۲ هزار و ۸۹۶ روستا در لرستان وجود دارد که ۹۷ درصد از جمعیت این روستا‌ها از آب شرب بهداشتی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: در سیل اخیر که شامل ۲ مرحله بود ۹۶۴ روستا و ۴۰ درصد جمعیت روستایی استان از نظر آب شرب دچار مشکل شدند که در فاصله زمانی کمتر از دو هفته کل روستا‌ها به صورت موقت رفع مشکل شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان خاطرنشان کرد: خسارت وارد شده ۲۶۲ میلیارد بود و اعتبار تخصیص یافته برای جبران خسارت وارد شده به حوزه آب روستایی ۲۰ میلیارد است، یعنی ۸ درصد مبلغ خسارت که خیلی ناچیز است.

کاکاوند اضافه کرد: کل رقمی که به آب و فاضلاب روستایی کشور داده شده ۹۰ میلیارد تومان بود که یک چهارم آن را به لرستان داده‎اند.

این مطلبو از دست ندید!  برنامه امروز سینما‌ها در سمنان

وی بیان کرد: ۱۷ پروژه جدید در استان آغاز می‎شود که ۶۰ میلیارد از محل‎های مختلف استانی و ملی و سیل برای این پروژه‎ها تامین اعتبار شده که دو هفته آینده اولین افتتاح را خواهیم داشت.