تاریخ: ۱۴:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
اجرای طرح پیشگیری تنبلی چشم کودک ها در ۵۹ پایگاه در شهرستان خاش/ خانواده ها ضروری هست تنبلی چشم در کودک ها را جدی بگیرند

وی گفته بود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه بچه ها ۳ تا ۶ سال در ۵۹  پایگاه ثابت و سیار شهرستان خاش اجرا می گردد. تمندانی با اظهار اینکه به منظور اعمال هرچه خوب تر این طرح، نشست توجیهی چگونگی اعمال برنامه پیشگیری از تنبلی چشم بچه ها در ستاد بهزیستی خاش برگزار شده […]

وی گفته بود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه بچه ها ۳ تا ۶ سال در ۵۹  پایگاه ثابت و سیار شهرستان خاش اجرا می گردد.

تمندانی با اظهار اینکه به منظور اعمال هرچه خوب تر این طرح، نشست توجیهی چگونگی اعمال برنامه پیشگیری از تنبلی چشم بچه ها در ستاد بهزیستی خاش برگزار شده هست، اهتمام کرد: در صورت احتیاج بچه ها به چشم دکتر ارائه می شوند.

وی با اظهار اینکه در بچه ها زیر ۶ سال به راحتی می توان تنبلی چشم را تعیین داد  و  درمان کرد، گفت: در اعمال طرح پیشگیری از تنبلی چشم، بچه های که مشکل بینایی دارند شناسایی و به جایگاه ها معالجهی مهارتی ارائه می شوند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان خاش با اظهار اینکه تا هم حالا یک هزار بچه این شهرستان در طرح معاینه چشم شرکت نمودند، افزود: در سال سابق در قالب این طرح ۱۲ هزار  کودک معاینه چشم گردیدند که از این شمار  500 بچه تنبلی چشم داشتند که به چشم دکتر ارائه گردیدند.

وی با اظهار اینکه آمبلیوپی یا تنبلی چشم، یکی از علل شایع کم بینایی و نابینایی یک چشمی و یا گاهی دو چشمی هست، اضافه کرد: اگر تنبلی چشم به هنگام تعیین داده گردد در بسیاری از مورد ها قابل پیشگیری هست.

وی با اظهار اینکه شناسایی بیماری تنبلی چشم و اختلال بینایی در بچه ها به منظور معالجه به هنگام آن را از اغراض اعمال طرح تنبلی چشم هست، اهتمام کرد:  طرح پیشگیری از تنبلی چشم در دو سطح برگزار می گردد که در فاز نخست تعیین و شناسایی بیماری و فاز دوم ارائه به چشم دکتر هست که در این خصوص کلیه خرج های بچه ها تحت پشتیبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی رایگان انجام می گردد.