گروه: شغل
تاریخ: ۱۲:۳۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
اجتناب از بکارگیری نیروی انسانی بر خلاف قوانین در شهرداری/ حقوق مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر واضح سازی گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شیرازه، ریاست کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورا نطق قبل از فرمان خود را با محوریت برنامه پنجساله سوم توسعه شهرداری و علاوه بر این لایحه بودجه ۱۳۹۷ و نیروی انسانی عرضه داد.     سید عبدالرزاق […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از شیرازه، ریاست کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورا نطق قبل از فرمان خود را با محوریت برنامه پنجساله سوم توسعه شهرداری و علاوه بر این لایحه بودجه ۱۳۹۷ و نیروی انسانی عرضه داد.

    سید عبدالرزاق موسوی با اظهار اینکه وظیفه شورای شهر تصویب قوانین و ضابطه های اداره شهر در حدود صلاحیت و نظارت بر اجرای آنان در شهرداری هست، گفت: انتظار می رفت تاحالا و بعد از گذشت چندین ماه برنامه جامع شهرداری به شورای شهر عرضه گردد که در کمال تأسف این امر پژوهشگر نشده هست؛ بنابراین ضروری هست که بیشتر از این در تقدیم این برنامه ایده ای دیرکرد نشود زیرا لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ نیز دچار مشکل خواهد گردید.     وی با اظهار اینکه مبنای لایحه بودجه ۱۳۹۷ برنامه پنجساله سوم و حقیقت های موجود من جمله درآمد شهرداری هست، با ابراز تاسف از کاهش شدید درآمد شهرداری، اعلام نمود: این کاهش بنابراین وابستگی به ساخت و ساز هست که باعث شده بخش مهمی از درآمد حدس شده در بودجه ۱۳۹۶ پژوهشگر نشود.     رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، امور حقوقی و املاک شورا تاکید کرد: لازم هست بودجه سال ۱۳۹۷ با در نظر گرفتن حقیقت های اقتصادی کشور و درآمد شهرداری تنظیم گردد و افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و کوچک کردن شهرداری مورد توجه قرار گیرد.       عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز نیروی انسانی را کانون فعالیت و توسعه شهرداری عنوان نمود و گفت: افزایش بی رویه و علاوه بر این غیرقانونی بکارگیری نیروی انسانی در شهرداری که هیچ گونه تناسبی با مأموریت شهرداری و ظرفیت فعالیت آن نداشته هست، مشکلات عدیده ای را برای شهر و بویژه افزایش هزینه ها و ناکارآمدی شهرداری ایجاد نموده هست.     وی با اعلام اینکه مشکلاتی در ساختار نیروی انسانی وجود دارد، اضافه کرد: باید عزم قوی برای حل این مشکلات وجود داشته باشد؛ لازم هست به ظرفیت بالای درخواست بکارگیری نیروی انسانی در شهرداری به سبب مشکلات بیکاری، ظرفیت نیروهای اضافی در حالی که شهرداری قسمتی از فعالیتها را برون سپاری کرده هست، عدم تناسب رشته تحصیلی و پست های اشغال گردیده در بعضی مورد ها که باعث افزایش هزینه و کاهش بهره وری شده هست توجه مخصوصی گردد.     موسوی خطاب به شهردار شیراز تأکید کرد: نسبت به بکارگیری هرگونه نیرویی بر خلاف قوانین و بدون مجوز و لزوم در شهرداری اجتناب و کارهای شورای استخدامی شهرداری در صادر کردن مجوز  بکارگیری بر خلاف قوانین و مصالح شهرداری متوقف گردد.     عضو کمیسیون حقوق شهروندی شورا در ادامه تاکید کرد: لازم هست طرح جامع ساماندهی نیروی انسانی تهیه گردد.     موسوی با اظهار اینکه یکی از شعارهای ما در شورای پنجم و شهرداری شیراز مقابله با فساد و تبعیض بوده هست، گفت: سه پدیده شوم و به هم پیوسته فساد، تبعیض و فقر تهدید کننده تمامی اعتبار های اخلاقی و فرهنگی و موجودیت جامعه هست.     حقوق مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر واضح سازی گردد

  حقوق مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر واضح سازی گردد رئیس شورای نامگذاری شهر شیراز گفته بود: برای مقابله با فسادی که منفعت های مردم را به خطر انداخته و فقرا را فقیرتر کرده هست، لازم هست ابتدا دو نهاد با اهمیت چون محافظت و بازرسی پالایش‌شود.

مهدی حاجتی خطاب به شهردار شیراز گفت: تا وقتی که حقوق کارگران شهرداری که غالباً از قشر آسیب‌پذیر جامعه می باشند پرداخت ‌نشده هست حقوق هیچ مدیری از مسئولان شهرداری حتی اعضای شورای شهر پرداخت نشود.

وی گفت: لازم هست در زمینه واضح سازی برای جامعه حقوق مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر به اطلاع عموم مردم رسانده گردد.

حاجتی درخواست خود را مبنی بر مشخص کردن مشاوران شورا که ذینفع می باشند را به ریاست شورای شهر عرضه داد و گفت: باید از دریافت مشاوره از اینچنین اشخاص ممانعت بعمل آید و لازم هست شهرداری نیز راه را بر ذی نفعان برای ورود به ساختار شهرداری ببندد.

آیا این مشی ما و تصمیم های ما پنهان‌کاری آلام آنان نیست؟ آیا گمان می‌کنیم آنان متوجه نیستند؟ آیا این نادیده گرفتن، تحقیر یک جامعه نیست؟

حاجتی با طرح این سؤال که آیا خوب تر نبود در هفته‌ای که گذشت به‌جای آنکه مسئولان را به اجتماعات نمادین فرابخوانیم، آن‌ها را به منطقه های حاشیه‌نشین این شهر دعوت نماییم تا با دو چشم خود نگاه کنند کدامین بخش جامعه فراموش‌شده هست، تأکید کرد: آیا خوب تر نیست سفرهای داخلی و خارجی مسئولان را که هرگز نه به سواد مدیریتی آنان افزوده هست و نه کارکردی برای مردم داشته هست کم کرده و آنان را به سفر درون شهرهای تحت مدیریتشان فرابخوانیم تا از پشت میزهایی که دید آنان را محدود کرده هست بیرون بیایند و نگاه کنند مردمان این شهرها چه طور چون کشتی سانچی دارند غرق می‌شوند؟