گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۱:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، با توجه به شروع ماه محرم شاهد برپایی هئیت‌ها در سطح شهر هستیم که عزارادان حسینی در این ماه اقدام به پخت نذری می‌کنند. ملزومات تهه پخت نذری از دیگ، اجاق گاز، آب کش گرفته تا ملاقه و سایر وسایل مورد نیاز برای یک […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، با توجه به شروع ماه محرم شاهد برپایی هئیت‌ها در سطح شهر هستیم که عزارادان حسینی در این ماه اقدام به پخت نذری می‌کنند.

ملزومات تهه پخت نذری از دیگ، اجاق گاز، آب کش گرفته تا ملاقه و سایر وسایل مورد نیاز برای یک نذری است که اکثر هیئت‌ها ترجیح می‌دهند و سایل مورد نیاز خود را کرایه کنند که نرخ کرایه این ظروف با یکدیگر متفاوت است.

قیمت اجاره دیگ برای پخت غذای نذری در ماه محرم از ۷۰ هزار تومان شروع و تا ۱۲۰ هزار تومان بسته به سایز دیگ متفاوت است در این میان برای اجاره یک دیگ ۱۰ منی برای یک روز از یک موسسه باید از ۷۰ تا ۱۲۰ هزار تومان هزینه کرد که این قیمت بسته به سایز دیگ تغییرمی‌کند.

به علاوه اجاق‌گاز یکی دیگر از ملزومات برای درست کردن نذری در هئیت‌ها به شمار می‌آید که نرخ اجاره آن از ۵۵ تا ۸۵ هزار تومان متغیر است که در این میان باید علاوه بر نرخ اجاره گاز باید نرخ اجاره کپسول را نیز به طور مجزا پرداخت کرد که نرخ آن از ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان برای یک روز متغیر است.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه شیرینی مافین شکلاتی و آسان

همچنین در کنار ملزومات اساسی برای تهیه غذای نذری وسایلی چون سبد،گن، آبگردون و ملاقه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که نرخ اجاره این وسایل برای یک روز بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار تومان است.

این در حالی است که با وجود حجم زیاد عزارادان در هئیت‌های عزاداری پنکه نیز جز یکی از ملزومات محسوب می‌شود که نرخ کرایه آن از ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان ادامه می‌یابد.

گفتنی است با وجود گذشت تنها دو روز از ماه محرم موسسه‌های کرایه، موجودی برای اجاره ندارند و به گفته خودشان تا دهه اول تمام ظروف آن‌ها رزرو شده است.

گفتنی است هئیت‌هایی که اقدام به اجاره ظروف می‌کنند تنها برای یک روز است زیرا قیمت اجاره یک دیگ برای یک دهه بیشتر از نرخ خرید آن خواهد بود.

براساس گزارش میزان، در مجموع برای اجاره یک دیگ ۱۰منی، اجاق گاز، کپسول، آبکش، لگن و آبگردون باید حدود ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار تومان برای یک روز هزینه کرد.