تاریخ: ۲۱:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
اثر نقاشی ۳۷ میلیون دلاری که  رکورد نرخ فروش یک اثر برای هنرمند در قید حیات را شکست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛نقاشی اثر روغنی که در سال ۱۹۸۶ از طریق هنرمند آلمانی گرهارد ریشتر به عکس در آمده بود در نمایشگاه آثار معاصر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نگارانه؛نقاشی اثر روغنی که در سال ۱۹۸۶ از طریق هنرمند آلمانی گرهارد ریشتر به عکس در آمده بود در نمایشگاه آثار معاصر Sotheby به اعتبار ۳۷ میلیون دلار (۲۴ میلیون یورو) به فروش رسید. بررسی های اولیه نرخ فروش کل این نمایشگاه را در پایین ترین حالت ۲۸۴ میلیون دلار و در بیشترین حالت ۳۸۳ میلیون دلار بررسی می کردند که بالاخره فروشی معادل ۲۹۳,۵۸۷,۰۰۰ دلار برای این نمایشگاه به ثبت رسید که در این بین ۸۳ درصد از آثار ۶۴ غرفه درنظر گرفته شده برای این نمایشگاه موفق شدند برای آثار خود مشتری پیدا کنند.

در این نمایشگاه گاها آثار با اعداد فروش زیاد بالایی نیز رویت می گردید که از آن میان میتوان به نرخ فروش پنج اثر اشاره کرد که توانستند  نرخی بالاتر از ۲۰ میلیون به ثبت برسانند.

  فروشی با نرخی بالاتر از ۴۰ میلیون دلار در نوع خود یک رکورد برای یک هنرمند شمرده می شود.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویری از طبیعت بهاری در «هرایرز»

  رکورد قبلی فروش برابر با  37,125,000 دلار بود یعنی نرخی در حد فاصل ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار.

۵ ۵ میلیون دلار نرخ گذاری شده بود از طریق یک گردآورنده آثار دون برانت، بنیانگذار وینایارد خانواده بریانت ناپا خریداری گردید.

به طور نمونه اثر هنرمند معروف فرانسیس بیکن که در تخمین های اولیه نرخی معادل با ۳۰ تا ۴۰ میلیون برای فروش آن درنظر گرفته شده بود نتوانست نظر علاقه مندان را به خود جلب کند.

   یکی از آثار کونز هنرمند مجسمه سازی هست که نرخی معادل ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار برای آن نرخ گذاری شده بود اما به نرخ زیاد نازلتری به فروش رسید به نوعی که از اعلان رسمی این رقم اجتناب به عمل آمد.

   البته در این میان آثار دیگری نیز بودند آنهایی که با همان نرخ تقریبی تشخیص شده به فروش رسیدند. به طور نمونه اثر یوکلاین با نرخ معادل ۲۲ میلیون دلار و نیز اثر PH-21 مربوط به کریستیل استیل به نرخ ۲۰٫۹ ۹ میلیون دلار به فروش رسیدند. ۹ ۹ میلیون دلار به فروش رسید.

منبع: ایندیپندنت/ ۳۰ نوامبر