گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۷:۰۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
اتوبوس های یزد رایگان نخواهد گردید/ قرض چندین ساله دولت به ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، چندی قبل ریاست ارگان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: به منظور کاهش مشکلات ترافیک، طرح رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری به کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد عرضه می‌شود. رئیس کمیسیون خدمات شهری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، چندی قبل ریاست ارگان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: به منظور کاهش مشکلات ترافیک، طرح رایگان شدن استفاده از اتوبوس های شهری به کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد عرضه می‌شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای یزد در این ارتباط اظهار داشت: بهره برداران اتوبوسرانی با حضور در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر ایده کردند استفاده از اتوبوس های عمومی رایگان گردد و در برابر برای تهیه هزینه ها مبلغی را حسابرسی کرده تا از مسیر قبوض خدماتی به طور مثال آب یا برق و تلفن از عموم مردم شهر یزد دریافت گردد.

ضروری هست یک آشتی بین ناوگان حمل و نقل عمومی و شهروندان ایجاد گردد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد اهتمام کرد: در برخی از مسیر ها مردم از وسائط نقلیه عمومی استقبال می کنند، ولی در برخی از مسیرها هم اتوبوس ۴۵۰ میلیونی صرفا از طریق تعداد محدودی مسافر استفاده می گردد و این شورا را ترغیب کرده تا با اجراء راهبرد تشویقی بازبینی دیگری در بحث حمل و نقل عمومی دارا باشد.

کاشفی زاده گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری هست یک سری خصوصیات دارا باشد، تا مردم برای استفاده از آن راغب باشند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری اضافه کرد: در شورای شهر گذشته به همین مقصود در سه کریدور طرح بی آر تی را تشریح کردیم. دستاورد استقبال مطلوب شهروندان از این طرح بود برپایه آماری که گرفتیم قبلاً در روز ۳۵۰ مسافر از اتوبوس استفاده می کردند ولی هنگامی این اتوبوس ها به کار گرفته گردید در روز ۷۰۰ نفر از اتوبوس استفاده می کردند.

وی گفت: برپایه قانون یک سوم از هزینه ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری هست از طریق مردم، یک سوم توسط  شهرداری و یک سوم به ابزار دولت تهیه گردد، ولی متاسفانه دولت چندین سال هست که این یک سوم را پرداخت نکرده و به اضطرار شهرداری این هزینه را تهیه می کند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی قدیمی شده و نیازمند بازسازی و بازبینی هست. ضروری هست اتوبوس تازه در سطح شهر رفت و آمد کنند علاوه بر این ضروری هست وقت برای ایستگاه ها تشریح گردد تا بتواند شهروندان را به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ترغیب کند. از مردم نیز دعوت می کنیم تا هر کس برنامه ای دارا باشد تا بتوانیم مردم را به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تشویق کرده و بین مردم و این ناوگان آشتی مجدد ایجاد کنیم، به ما ارئه دهد.