گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۱۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
اتوبوس‌های برون شهری استان گیلان به سامانه “سپهتن” مجهز شدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدرضا نازک‌کار صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: در راستای ارتقاء ایمنی راه‌ها و رفاه حال مسافران، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان فعالیت‌های گسترده‌ای را پیگیری می‌کند. مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان گیلان از نصب سامانه پایش هوشمند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدرضا نازک‌کار صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: در راستای ارتقاء ایمنی راه‌ها و رفاه حال مسافران، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان فعالیت‌های گسترده‌ای را پیگیری می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان گیلان از نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در اتوبوس‌های برون‌شهری استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: این سامانه به اختصار به سامانه "سپهتن" نامگذاری شده است.

نازک‌کار نصب این سامانه را سبب ارتقاء سطح ایمنی تردد اتوبوس‌های برون‌شهری دانست و خاطرنشان کرد: سامانه مذکور دستگاهی است که با نصب درون خودرو از طریق امواج رادیویی به‌طور مداوم اطلاعات خودرو مذکور را به پلیس ارسال می‌کند.

وی اطلاعات ارسالی اتوبوس‌ها توسط سامانه سپهتن را سرعت، مشخصات گواهی‌نامه راننده و ساعت کارکرد عنوان کرد و افزود: این سامانه علاوه بر ارسال اطلاعات مذکور برای پلیس، دسترسی به این اطلاعات را برای مدیران شرکت‌های حمل‌و‌نقل مسافر جهت نظارت بهینه امکان‌پذیر می‌کند.

نازک‌کار با اشاره به اینکه مزایا بهره‌گیری از این سامانه برای حمل‌و‌‌نقل عمومی استان گیلان گسترده است افزود: شرکت‌های حمل‌و‌نقل عمومی با بهره‌گیری از این سامانه می‌توانند نظارت و مدیریت بیشتری بر ناوگان تحت پوشش خود داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان خاطرنشان کرد: مدیران شرکت‌های حمل‌و‌نقل عمومی می‌توانند با نصب نرم‌افزار سپهن بر تلفن‌های همراه خود به صورت آنلاین و به روز در جریان کلیه اطلاعات سفر ناوگان خود قرار گیرند.

این مقام مسئول با بیان ایکه تصویر‌برداری از رانندگان در ساعت‌های مختلف از دیگر مزایای این سامانه است تصریح کرد: این امکانات موجب جلوگیری از تخلفات نبستن کمربند، خوردن، آشامیدن، سیگار کشیدن و صحبت با تلفن همراه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از مهر ماه امسال این سامانه بر روی خودرو‌های سواری کرایه و تانکرهای سوخت استان گیلان نصب می‌شود بیان کرد: نصب و استفاده از سامانه سپهتن زمینه ارتقاء رسیدگی بهینه بر شکایات و تکریم ارباب رجوع را با امکان نظارت و پایش لحظه‌ای افزایش می‌دهد.