گروه: بلیط
تاریخ: ۲۱:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
اتمام حجت با تخلف پروازهای چارتری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، محمدعلی اسفنانی در طرحی رادیویی، در مورد گرانی ۱۰۰ درصدی بلیت پروازهای خارجی و ۷۰ درصدی پروازهای داخلی در روزهای گذشته و اینکه آیا در این مورد شکایتی واصل یا پرونده ای متشکل هست؟ گفت: تاحالا پرونده ای از سازمان پشتیبانی از استفاده کنندگان و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، محمدعلی اسفنانی در طرحی رادیویی، در مورد گرانی ۱۰۰ درصدی بلیت پروازهای خارجی و ۷۰ درصدی پروازهای داخلی در روزهای گذشته و اینکه آیا در این مورد شکایتی واصل یا پرونده ای متشکل هست؟ گفت: تاحالا پرونده ای از سازمان پشتیبانی از استفاده کنندگان و تولیدکنندگان به تعزیرات ارجاع نشده هست ولی در ارتباط تلفنی اخیری که مدیر سازمان هواپیمایی کشور داشتم، مبحث را مطرح نمودم.

زیادتر بخوانید:

افزایش بلیت هواپیما با شیب ملایم ۵۰ درصد

معاون سازمان تعزیرات حکومتی کشور اضافه کرد: اشکال و ایراد بنیادی در بحث بلیت پروازها که به جد دنبال رفع کردن آن هستیم، پروازهای چارتری هست و بزرگترین معضل در بحث گرانی بلیت های هواپیما این مبحث محسوب می شود.

اسفنانی گفت: متاسفانه چون فرد یا افرادی یا یک آژانس تمامی بلیت ها را خریداری و گاهی چند آژانس این بلیت ها را با هم رد و بدل می کنند، نهایتاً آن کسی که در آخر بلیت ها را به مردم می فروشد به بالاترین نرخ ارائه می کند.

وی گفت: به طور شفاهی و مکتوب به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کردیم که تکلیف پروازهای چارتری باید آشکار شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران دنبال کرد: البته قرار بود تا انتهاء تیرماه این مبحث روشن شود و جدیدا نیز طی حرفی که داشتیم قرار گردید در صورت امکان پروازهای چاتری را حذف نماییم تا بتوان نظارت بهتری بر نرخ ها داشت.

این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی در جواب به این سئوال که حذف پروازهای چارتری سال گذشته مطرح گردید اما اجرایی نشد، گفت: این بار با آنان اتمام حجت کردیم و قرار بر این بود تا انتهاء تیرماه این کار صورت پذیرد که تاحالا به دیرکرد افتاده هست. اگر به همین منوال ادامه داشته باشد قطعا برخورد جدی تری خواهیم داشت.

این مطلبو از دست ندید!  فروش بلیت هواپیما به ۶ برابر قیمت

اسفنانی در جواب به پرسشی مبنی بر گرانی ارز، سکه و دلار و ارزیابی پرونده ۲۵ شرکت وارد کننده موبایل با ارز دولتی و نبود تلفن همراه تلفن همراه در بازار گفت: در مورد پرونده واردات تلفن همراه های تلفن همراه، در ۲۶ شرکت از ۴۰ شرکت اعلامی از سوی وزارت ارتباطات، تخلف رخ داده هست.

وی گفت: حدود ۱۰ پرونده از ۲۶ پرونده ارزیابی شده، منتهی به صادر کردن حکم شده و از این تعداد نیز چهار مورد به دنبال اعتراض، به تجدیدنظر ارسال شده هست.

اسفنانی در جواب به اینکه دوا ها یا کالاهای احتکار شده که کشف می شود چه طور ارائه می شود، دنبال کرد: بر طبق قانون اگر کسی دوا و سایر اقلام مورد احتیاج مردم را احتکار کند مجازات مشخصی دارد اما در مورد الزام به ارائه آن قطعا باید حکم صادر شود و پس از ان نحوه ارائه آن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص می شود.

وی گفته بود: از مردم می خواهم هر جا رویت می کنند کالایی دپو یا انبار شده هست به سیستم ۱۳۵ تعزیرات مشخصات کالا یا انبار را اطلاع بدهند که سریعا اقدام قضایی خواهیم داشت.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران اضافه کرد: به افرادی که گمان می کنند با احتکار کالا امکان دارد به اغراض دیگر خود برسند چه اغراض درون مرزی و چه اغراض برون مرزی و غیره سفارش می کنم در صورت رو به رو شدن برخورد جدی و قاطع خواهیم داشت.

اسفنانی افزود: در روزهای موخر قریب به ۱۰۰ مورد گزارش احتکار واصل شده که احتکار لوازم خانگی، ۶۰۰ تن کاغذ مطبوعات، ۹۵۰ تن نخ، آهن ادوات، برنج و …